Закупівлі

Завершилися навчання фахівців-секондистів для участі у партнерських перевірках ВАО АЕС по всьому світу

Розмір шрифту

Скинути
17.09.2021

З 30 серпня по 17 вересня 2021 року у Дирекції НАЕК «Енергоатом» та на Південноукраїнській АЕС представники Паризького центру (ПЦ) Всесвітньої асоціації операторів атомних електростанцій (ВАО АЕС) провели навчання для українських фахівців, які проходять конкурсний відбір на посаду секондистів ПЦ.

Згідно з меморандумом, укладеним у жовтні 2019-го між ДП «НАЕК «Енергоатом» та Паризьким і Московським центрами ВАО АЕС, Компанія приєдналася до втілення програми «Партнерські перевірки» і зобов’язалася щороку відряджати для роботи у ПЦ своїх фахівців – секондистів. Їхнє завдання полягатиме в участі у партнерських перевірках та місіях підтримки на атомних станціях світу. Також вони братимуть участь в інших заходах, які проводитиме Паризький центр.

Мета навчання, яке складалося з теоретичної та практичної частин, полягала в ознайомлені потенційних секондистів з їхніми майбутніми обов’язками, зокрема з підходами і методами ПЦ до проведення партнерських перевірок. Отримані знання вони закріпили на практиці – під час навчальної перевірки на майданчику Південноукраїнської АЕС у таких областях, як експлуатація, ремонт, підготовка та підвищення кваліфікації персоналу.

Такий формат взаємодії дозволить українським атомникам отримати передовий міжнародний досвід з підвищення безпеки та покращення виробничих показників роботи АЕС світу та сприяти його впровадженню на майданчиках атомних електростанцій України, а також інших країн, що мають атомні потужності і потребують аналізу та оцінки з боку українських колег. Адже досвід наших фахівців – унікальний, бо базується не тільки на успішній та безпечній експлуатації енергоблоків, але й на подоланні наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС.

Наразі двоє представників НАЕК «Енергоатом», фахівці Рівненської та Південноукраїнської АЕС, пройшли всі етапи відбору та були зараховані до складу секондистів ПЦ. Ще семеро українських атомників продовжують брати участь у конкурсі, успішно склавши тест з англійської мови.

Згідно з умовами меморандуму, до кінця 2021 року Енергоатом має відрядити до Паризького центру трьох своїх фахівців-секондистів, і ще двох – у 2022 році.