Пресцентр

В Арабських Еміратах запрацював другий енергоблок АЕС Барака

Розмір шрифту

Скинути
13.09.2021

Корпорація Emirates Nuclear Energy Corporation (ENEC) оголосила про запуск другого енергоблока на атомній станції Барака в ОАЕ. Відтак Барака стала першою у регіоні атомною електростанцією з кількома ядерними енергоблоками. Федеральне управління з ядерного регулювання ОАЕ (FANR) видало ліцензію на експлуатацію Барака-2 своєму оператору, Nawah Energy Company, в березні. Після цього майже відразу почалося завантаження палива під наглядом і контролем FANR.  

Генеральний директор ENEC Мохамед Аль Хаммаді повідомив, що запуск Барака-2 знаменує собою важливу частину в реалізації Програми мирної ядерної енергії Еміратів. «Це означає, що ми перебуваємо на половині шляху до нашої мети – забезпечення до чверті від потреб держави в електроенергії та стійкого розвитку, а також досягнення цілей в області кліматичних змін в ОАЕ», – зазначив Аль Хаммаді. 

За словами генерального директора Nawah Алі Аль Хаммаді, зараз продовжиться підготовка до підключення до мережі та початку комерційних операцій. «Ми залишаємося прихильниками забезпечення найвищих експлуатаційних стандартів безпеки на всіх енергоблоках і вдячні нашим партнерам в ОАЕ та усьому світі за їхню постійну підтримку», – сказав він.

Найближчими місяцями другий енергоблок АЕС Барака підключать до національної енергомережі. Його оператори продовжать процес поступового підвищення рівня потужності. За заявою ENEC, процес перебуває під постійним контролем, з дотриманням всіх нормативних вимог і найвищих стандартів.

Водночас в Україні відновилося втілення одного з наймасштабніших енергетичних проєктів часів Незалежності – добудови енергоблоків Хмельницької АЕС. Для будівництва нового енергоблока ХАЕС Енергоатом обрав технологію компанії Westinghouse AP1000. За нею ж збудують ще чотири енергоблоки на майданчиках українських атомних електростанцій. 

«У довгостроковій перспективі завдяки застосуванню американської технології AP1000 – апробованої реакторної установки покоління III+ потужністю близько 1100 МВт із системами пасивної безпеки й унікальними особливостями з погляду стандартизації, які дають можливість скоротити терміни і вартість будівництва, – Енергоатом зможе забезпечувати найвищий рівень безпеки, надійну роботу атомної генерації, її інноваційність та дбайливе ставлення до довкілля», – підкреслив керівник НАЕК «Енергоатом» Петро Котін.

 

Для довідки:

АЕС Барака розташована в районі Аль-Дафра в Абу-Дабі. Станція є найбільшим джерелом електроенергії в ОАЕ. Початок промислової експлуатації першого енергоблока АЕС Барака припав на квітень цього року.

Загалом на АЕС Барака збудують чотири енергоблоки AP1400 південнокорейської компанії КEPCO. Після повного введення в експлуатацію чотириблочна атомна станція вироблятиме 5,6 ГВт електроенергії. Це попередить викиди понад 21 мільйона тонн вуглецю на рік.