Пресцентр

НАЕК «Енергоатом» і Westinghouse провели спільну зустріч з питань розміщення реакторів AP1000 в Україні

Розмір шрифту

Скинути
10.09.2021

Задля реалізації домовленостей, закладених під час візиту Президента України Володимира Зеленського до США, 10 вересня 2021 року відбулася зустріч делегацій НАЕК «Енергоатом» на чолі з керівником Компанії Петром Котіним  та Westinghouse на чолі зі старшим віцепрезидентом з комерційної діяльності Еліасом Гедеоном.

Під час переговорів сторони узгодили подальші спільні дії в рамках підписаного 31 серпня 2021 року Меморандуму про взаєморозуміння щодо співпраці з питань розміщення реакторів Westinghouse AP1000 в Україні.

Також йшлося про попередній розподіл відповідальності у спільній праці, ліцензуванні, передпроєктних роботах та про можливі джерела фінансування. Крім того, сторони обговорили ключові етапи виконання графіка спорудження першого нового енергоблока та можливості прискорення реалізації проєкту.

Використання американської технології АР1000 в довгостроковій перспективі дасть Енергоатому можливість забезпечувати надійну роботу атомної генерації та її інноваційність за найвищого рівня безпеки й дбайливого ставлення до довкілля.