Пресцентр

Керівник Енергоатома Петро Котін провів на ХАЕС робочу нараду стосовно початку будівництва 4-го енергоблока за технологією AP1000

Розмір шрифту

Скинути
09.09.2021

Сьогодні, 9 вересня, керівник НАЕК «Енергоатом» Петро Котін під час робочого візиту на Хмельницьку атомну електростанцію провів нараду, на якій ознайомив присутніх зі змістом домовленостей, досягнутих з американськими партнерами.

31 серпня 2021 року керівник Енергоатома та головний виконавчий директор Westinghouse Electric Company Патрік Фрагман у присутності Президента України Володимира Зеленського підписали меморандум, яким передбачено розміщення реакторів Westinghouse AP1000 в Україні.

На Хмельницькій АЕС із нуля збудують четвертий енергоблок за технологією АР1000. Це буде перший (пілотний) проєкт глобальної співпраці Енергоатома з Westinghouse.

Майданчиком для будівництва нового енергоблока може стати земельна ділянка поруч із недобудованим колишнім четвертим енергоблоком, будівлю якого можна використати для технічних потреб будівництва, розмістивши там допоміжні цехи, тренажер, склади тощо. Таке рішення є оптимальним і найекономічнішим: не доведеться витрачати ні час, ні кошти на переробку фундаментної частини наявного майданчика ХАЕС-4.

«Ми плануємо побудувати пілотний блок тут, саме на ХАЕС, і після цього звести ще чотири енергоблоки на майданчиках інших українських АЕС, – повідомив Петро Котін. – Крім того, ми розглядаємо нові майданчики для будівництва в Україні атомних станцій «з нуля».

Керівник НАЕК також поінформував присутніх про те, що виробництво може на 50% локалізуватися в Україні. Американська сторона постачатиме обладнання для «реакторного острова» та систем безпеки, решта ж обладнання буде вітчизняного виробництва. Будівельні роботи також виконуватиме Енергоатом.

На будівництві блока задіятимуть близько 6 тисяч осіб. Загалом же, за будівництва п’яти нових енергоблоків, буде створено понад 50 тисяч робочих місць.

Генеральний директор Хмельницької АЕС Андрій Козюра запевнив: колектив атомної станції готовий розпочати будівельні роботи і очікує цього: «Є де розмістити будівельні бази, є транспортна логістика, і найголовніше – є територія, де ми можемо розпочати будівництво нового блока, паралельно завершуючи будівництво енергоблока №3».

10 вересня відбудеться зустріч з очільниками Westinghouse, під час якої сторони розпочнуть роботу над дорожньою картою реалізації проєкту і розподілять зони відповідальності.

Підсумовуючи, Петро Котін зауважив: технологія AP1000 демонструє свої переваги в Китаї, де за нею працюють уже 4 енергоблоки, які б’ють рекорди з ефективності й надійності експлуатації.

На американській АЕС Вогл (Vogtle) завершується будівництво двох нових енергоблоків за технологією AP1000. На третьому енергоблоці наразі триває «гаряча» обкатка обладнання, і вже наприкінці вересня він буде готовий приняти першу партію ядерного палива. Четвертий енергоблок АЕС Вогл розпочне «гарячу» обкатку приблизно за півроку.

Для довідки: Технологія AP1000 – апробована реакторна установка покоління III+ потужністю близько 1100 МВт із системами пасивної безпеки й унікальними особливостями з погляду стандартизації, які дають змогу скоротити терміни і вартість будівництва.

У довгостроковій перспективі завдяки застосуванню американської технології AP1000 Енергоатом зможе забезпечувати найвищий рівень безпеки, надійну роботу атомної генерації, її інноваційність і дбайливе ставлення до довкілля.