Пресцентр

Використання атомної енергії зросте в два рази до 2050 року – МАГАТЕ

Розмір шрифту

Скинути
17.09.2021

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) очікує, що використання атомної енергії до 2050 року зросте вдвічі. Вперше після аварії на японській АЕС Фукусіма, яка сталася 10 років тому, агентство переглянуло свої прогнози потенційного зростання потужностей ядерної енергетики.

Наразі світ намагається відмовитися від викопного палива для боротьби з кліматичними змінами і низка країн розглядає можливість поширення ядерних потужностей для збільшення виробництва надійної і чистої енергії.

За заявою міжнародної організації, подібні висновки ґрунтуються на ідеї помітного збільшення виробництва електроенергії протягом наступних трьох десятиліть, слідом відбуватиметься зростання атомної енергетики.

«Нові прогнози МАГАТЕ демонструють, що ядерна енергетика продовжуватиме грати незамінну роль у виробництві енергії з низьким рівнем вуглецевих викидів, – зазначив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі.Результати звіту є обнадійливою ознакою зростаючого усвідомлення – ядерна енергетика, яка не виділяє CO2 під час роботи, є абсолютно життєво важливою у наших зусиллях щодо досягнення нульових викидів».

За високим сценарієм нового прогнозу, МАГАТЕ очікує, що світові ядерні потужності подвоюються до 792 ГВт до 2050 року з 393 ГВт (станом на минулий рік). Але його реалізація потребуватиме серйозних дій, зокрема, прискореного втілення інноваційних ядерних технологій.

У беззаперечному лідерстві атомної індустрії як основного виробника електричної енергії впевнений керівник НАЕК «Енергоатом» Петро Котін. На його думку, зусилля українських атомників задля безпечного сьогодення й сталого майбутнього будуть гідно оцінені прийдешніми поколіннями.

«Нині уряди держав чудово розуміють: декарбонізація світової економіки значною мірою залежить від розвитку мирного атома. І саме ми, атомники, маємо стояти на передовій у справі захисту планети від кліматичної катастрофи. Скорочення викидів у довкілля – ось додаткове глобальне завдання атомної генерації», – зауважив пан Котін.