Пресцентр

Світові кліматичні цілі недосяжні без розвитку ядерної енергетики – Економічна комісія ООН для Європи

Розмір шрифту

Скинути
07.09.2021

Економічна комісія ООН для Європи (United Nations Economic Commission for Europe, UNECE) дійшла висновку, що ядерна енергетика може бути частиною розширеного портфеля сталих технологій із низьким або нульовим рівнем викидів вуглецю задля декарбонізації глобальної енергетичної системи та енергоємних галузей економіки. Про це йдеться в інформаційному бюлетені Комісії.

Автори документа наголошують: атомні електростанції є важливим джерелом низьковуглецевої енергії. А тому держави, що справді прагнуть досягти цієї мети, мають втілювати довгострокові програми та сприяти розробкам нових технологій у сфері ядерної енергетики.

«Ядерна енергетика є важливим джерелом електроенергії та тепла з низьким вмістом вуглецю, що сприяє наближенню вуглецевої нейтральності, – йдеться у бюлетені. – Кліматичні цілі вимагають від людства використання всіх доступних технологій. Аналіз показує, що вони не будуть досяжними без розвитку ядерної енергетики, оскільки вже тепер вона відіграє провідну роль у запобіганні збільшенню викидів».

Короткий виклад перспектив сучасних ядерних технологій – один із низки оглядів, що публікуються ЄЕК ООН з метою допомогти пом’якшити наслідки зміни клімату та прискорити впровадження низьковуглецевих технологій. Нову публікацію підготували міжнародні експерти в галузі енергетики та члени Цільової групи ЄЕК ООН з вуглецевої нейтральності.

Якби Україна взагалі не мала атомних електростанцій, щороку в атмосферу потрапляло б на 117 млн тонн, або на 30%, більше вуглецю. Загалом завдяки роботі українських АЕС вдалося запобігти викидам понад 3 млрд тон CO2.

 

Для довідки: Наразі в регіоні Економічної комісії ООН для Європи, що охоплює 56 країн – зокрема Україну, США, Канаду, Ізраїль, європейські держави, а також центральноазіатські республіки колишнього СРСР – експлуатуються 292 атомних енергетичних реактори, які виробляють 20% світової електроенергії. Їхня частка у виробництві низьковуглецевої енергії становить 43%. Але виробництво електроенергії на викопному паливі все ще займає більше половини у загальному обсязі виробництва електроенергії.