Пресцентр

Після запуску третього енергоблока АЕС Моховце Словаччина зможе експортувати електроенергію

Розмір шрифту

Скинути
31.08.2021

Новий третій енергоблок АЕС Моховце, який вже цього року мають ввести в експлуатацію, надасть Словаччині можливість експортувати вироблену в країні електроенергію. Четвертий енергоблок цієї ж станції планують добудувати і підключити до енергомережі в 2023-му, повідомило словацьке Міністерство економіки.

Словаччина намагається нарощувати екологічно чисті потужності відповідно до мети Європейського Союзу – досягти скорочення вуглецевих викидів в атмосферу. В Мінекономіки країни зазначають, що протягом наступного десятиріччя два нові енергоблоки збільшать встановлену потужність її атомної генерації на 942 МВт.

«Введення у промислову експлуатацію третього і четвертого енергоблоків АЕС Моховце покращить енергетичний баланс: уже після запуску третього блока він зміниться з імпорту в 1,1% у 2020 році до експорту в 9% у 2022-му», – доповіли у відомстві.

Енергоблоки №3 і №4 АЕС Моховце матимуть встановлену потужність по 471 МВт кожен і будуть оснащені реакторами серії ВВЕР-440/213+. Ліцензію на експлуатацію третього енергоблока атомна станція отримала від словацького регулятора ще у травні цього року. 

Потужний внесок у декарбонізацію української економіки робить і Енергоатом як оператор чотирьох діючих в країні атомних електростанцій. Зокрема й для збільшення виробництва чистої електроенергії Компанія активізувала масштабний проєкт добудови, як і на Моховце, третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС.