Пресцентр

На чорноморському узбережжі Туреччини за два роки добудують інфраструктуру для АЕС Синоп

Розмір шрифту

Скинути
27.08.2021

Тривають роботи зі створення інфраструктури для другої турецької АЕС – Синоп. Їх планують завершити до 2023-го року, повідомили в турецькому Міністерстві енергетики і природних ресурсів. За інформацією Міністерства, роботи із забезпечення інфраструктури почалися у 2018 році.

«До майданчика АЕС добудують дорогу довжиною 15 кілометрів і магістральні лінії водопостачання, вартість яких становитиме 62,5 мільйона турецьких лір ($7,3 млн)», – зазначили у відомстві.

У квітні 2019 року Великі національні збори Туреччини погодили міждержавну угоду з Японією, підписану 2013-го, щодо будівництва другої атомної електростанції у провінції Синоп на узбережжі Чорного моря.

Про добудову енергоблоків на існуючих майданчиках та будівництво нових електростанцій з нуля замислюються все більше країн світу. Україна не виключення. Енергоатом зрушив з місця багаторічне питання добудови третього й четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС з відповідною інфраструктурою навколо них. За наказом керівника ДП «НАЕК «Енергоатом» Петра Котіна до 1 жовтня цього року штаб з добудови енергоблока №3 ХАЕС має завершити всі підготовчі роботи.

«Добудова третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС – це майбутнє України, – упевнений очільник Енергоатома. – Європа наразі переживає атомний ренесанс: Франція, Польща, Словаччина, Румунія – всі вони знову замислюються про розвиток атомної енергетики. Тому що це дешеве, стабільне й екологічне джерело енергії».

Пан Котін пояснив, що питання добудови двох енергоблоків ХАЕС є стратегічно важливим для України, адже це запорука національної енергобезпеки і стійкості енергосистеми. Також ідеться про створення тисяч нових робочих місць, що відчутно покращить соціально-економічний розвиток регіону розташування Хмельницької атомної станції.

 

Для довідки: 22 вересня 2020 року Президент України Володимир Зеленський своїм Указом №406 «Про невідкладні заходи щодо стабілізації ситуації в енергетичній сфері та подальшого розвитку ядерної енергетики» доручив Кабінету Міністрів внести на розгляд Верховної Ради законопроєкт про розміщення, проєктування та будівництво енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької атомної електростанції.