Пресцентр

Австралійська та британська компанії спільно створять роботизоване виробництво контейнерів для РАВ

Розмір шрифту

Скинути
04.10.2021

Британський науково-дослідний центр з питань ядерного передового виробництва (Nuclear Advanced Manufacturing Research Centre – Nuclear AMRC) та австралійська компанія K-TIG, що спеціалізується на зварювальних технологіях, підписали Меморандум про взаєморозуміння задля розробки інноваційних технологій автоматичного виготовлення контейнерів для радіоактивних відходів виведених з експлуатації ядерних об'єктів.

Передбачається, що компанії спроєктують роботизовану зварювальну камеру, яка використовуватиметься для виробництві ємностей із неіржавної сталі об’ємом три м3, що в них безпечно зберігатимуть ядерні відходи. Здебільшого йдеться про відходи з АЕС, які виводяться з експлуатації у Великій Британії, однак згодом роботизована зварювальна камера стане доступною на комерційній основі й для світової промисловості.

Нову технологічну демонстраційну установу Nuclear AMRC розробляє на своєму дослідницькому заводі в Ротергемі. Основою установки стане роботизована зварювальний камера, яка міститиме: вбудовану автоматику зварювання, контейнерний маніпулятор, роботизовану зварювальну стрілку та системи зварювання K-TIG, а також автоматизовані системи попереднього й післязварювального контролю, розгорнуті для перевірки якості в режимі реального часу.

Компанія K-TIG, що співпрацює з Nuclear AMRC з 2019 року, розробила та запатентувала технологію, яка дає можливість отримувати зварні шви в 10–100 разів швидше, ніж за допомогою звичайного газодугового зварювання вольфрамовим електродом, при цьому поєднуючи за один прохід метали завтовшки до 16 мм.

«Успішним завершенням співпраці було б надання британським виробникам рішення «під ключ» для виготовлення продукції, – пояснив менеджер зі стратегічних відносин Nuclear AMRC Шон Мерфі. – Це допоможе забезпечити міцний ланцюжок поставок, збереження безпечної, повторюваної якості й доставки».

Планується виготовлення близько 15 тисяч контейнерів для ядерних відходів на суму 1,5 млрд фунтів стерлінгів (2 млрд доларів США), постачання яких в ядерний центр в Селлафілді триватиме протягом 2023-24 років.