Пресцентр

Аргентина планує збільшити власні атомні потужності

Розмір шрифту

Скинути
02.09.2021

Влада Аргентини має намір наростити власну атомну генерувальну потужність за рахунок будівництва нових енергоблоків – китайського Hualong-1 (Hualong в перекладі з китайської означає «дракон») та канадського Candu. Про це повідомив керівник компанії Nucleoeléctrica Argentina SA (NA-SA) Хосе Луїс Антунес.

Нині атомний сектор Аргентини складається з трьох реакторів PHWR загальною потужністю 1641 МВт на двох АЕС – Атуча (2 блоки) і Ембальсе (1 блок).

Компанія планує розпочати будівництво нового китайського енергоблока на АЕС Атуча наступного року, залучивши до робіт на майданчику більше 5 тисяч працівників. Де саме буде збудовано новий енергоблок із реактором Candu, ще не визначено, хоча існує ідея розмістити його також на АЕС Атуча або поблизу, розповів пан Антунес.

«Ми маємо намір залучити технічних фахівців, тобто збираємося сконцентрувати на майданчику нового енергоблока ресурси, що наявні у нас в обробній та металообробній промисловості», –  сказав керівник Nucleoeléctrica Argentina.

Новими робочими місцями у найближчому майбутньому збирається забезпечити національну економіку і українська атомна генерація. Наразі триває підготовка до реалізації одного з наймасштабніших за часи незалежності енергетичних проєктів – до 1 жовтня цього року буде завершено підготовчі роботи з добудови енергоблока №3 Хмельницької АЕС. Таке завдання поставив перед атомниками керівник НАЕК «Енергоатом» Петро Котін.

«Саме від добудови енергоблоків ХАЕС залежить успішне майбутнє всієї галузі. Переконаний, що цю роботу ми виконаємо, і держава отримає два безпечних та надійних енергоблоки – мільйонники, які гарантуватимуть їй енергетичну безпеку та економічний розвиток», – підкреслив пан Котін.

31 серпня 2021 року в присутності Президента України Володимира Зеленського Петро Котін і президент та головний виконавчий директор компанії Westinghouse Патрік Фрагман підписали Меморандум про співпрацю, який передбачає участь компанії Westinghouse в добудові четвертого енергоблока Хмельницької АЕС та ще чотирьох енергоблоків інших атомних електростанцій України за технологією AP1000. Загальна орієнтовна вартість проєкту становитиме близько 30 млрд доларів США.

«У довгостроковій перспективі застосування американської технології AP1000 – апробованої реакторної установки покоління III+ потужністю близько 1100 МВт із системами пасивної безпеки та унікальними особливостями, – дасть Енергоатому можливість забезпечувати найвищий рівень безпеки, надійну роботу атомної генерації, її інноваційність та дбайливе ставлення до довкілля», – підкреслив Петро Котін.