Пресцентр

Американська компанія веде перемовини з британським урядом про будівництво АЕС

Розмір шрифту

Скинути
28.09.2021

Уряд Великої Британії повернувся до ідеї будівництва нової атомної електростанції в країні в рамках вирішення проблеми із забезпеченням електроенергією. Як повідомляє The Times, британські міністри ведуть перемовини з американською компанією Westinghouse про будівництво АЕС на острові Англсі в Північному Уельсі, яка зможе забезпечувати електроенергією понад 6 млн домогосподарств.

Якщо сторони домовляться та узгодять проєкт, АЕС може бути побудована вже до середини 2030-х років. Його вартість може сягати 20 млрд фунтів.

Необхідність розширення інвестицій в ядерну енергетику в Великій Британії назріла давно, адже з семи діючих АЕС, які виробляють 17% необхідної країні електроенергії, чотири мають бути зупинені до 2024 року. Решта закриються до 2035 року. До того ж останнім часом на острові виявилася нестабільною ситуація з вітряною енергетикою через зниження швидкості вітрів в Північному морі.

До 2027 року має бути запущена в експлуатацію перша за останні 20 років АЕС, яка будується в Хінклі-Пойнт на місці вже існуючої АЕС в графстві Сомерсет на південному заході Англії. На АЕС буде два реактори, термін їхньої експлуатації складатиме близько 60 років. Станція забезпечуватиме приблизно 7% потреби Сполученого Королівства в електроенергії. Її будівництво уряд Британії погодив у 2016 році. Зведення станції є комерційним проектом, який реалізують французькі та китайські компанії.

Ця станція також зможе забезпечувати електроенергією 6 млн домогосподарств, однак, представники уряду не безпідставно вважають, що в країні може виникнути нестача електроенергії як раз тоді, коли країна готується вийти на нульовий рівень шкідливих викидів до 2050 року. Відтак, британський уряд схильний підтримати вартісний проєкт зведення нових атомних потужностей.

Все більше країн схиляються до того, що без розвитку атомної енергетики неможливо досягти декарбонізації. Україна також в числі цих свідомих держав, адже прагне в найкоротші терміни надійно замінити теплову генерацію атомною.

Масштабні інвестиційні проєкти з будівництва в Україні нових атомних енергоблоків знайшли підтримку в США. Відповідні стратегічні домовленості Енергоатома з американськими партнерами, зокрема з компанією Westinghouse, були зафіксовані під час візиту Президента України Володимира Зеленського до США на початку вересня 2021 року.

«Саме з підписання, по суті, історичного меморандуму між «НАЕК «Енергоатом» компанією Westinghouse  розпочинається новий етап розвитку вітчизняної атомної галузі, – підкреслив керівник Енергоатома Петро Котін. – І одне з найважливіших завдань зараз – збудувати новий енергоблок на Хмельницькій атомній електростанції за технологією АР1000, та ще чотири нових енергоблоки на майданчиках АЕС України».

Використання американської технології АР1000 в довгостроковій перспективі дасть Енергоатому можливість забезпечувати надійну роботу атомної генерації та її інноваційність за найвищого рівня безпеки й дбайливого ставлення до довкілля.