Культура безпеки АЕС

02.05.2018

На Рівненській АЕС завершено перевірку стану культури безпеки

Впродовж тижня на Рівненській АЕС працювала комісія НАЕК «Енергоатом» у складі 13-ти експертів Компанії та досвідчених фахівців її відокремлених підрозділів за напрямком культура безпеки. Цьогоріч перевірка стану та рівня культури безпеки була розширеною та проводилась за 13-ма напрямками.

Усвідомлюючи важливість культури безпеки, компанія НАЕК «Енергоатом» та Рівненська АЕС впродовж багатьох років ведуть цілеспрямовану роботу щодо її формування у молодих працівників та вдосконалення у досвідчених. Ця діяльність спрямована на створення атмосфери прихильності персоналу цілям безпеки, його особистої відповідальності та дотримання принципів культури безпеки.

Інформацію щодо підсумків роботи комісії на Рівненській АЕС озвучив її головуючий – директор департаменту нагляду за безпекою НАЕК «Енергоатом» Олександр Богун. Він зазначив, що перевірка відбулась за напрямками: адміністративне управління, експлуатація, технічне обслуговування та ремонт, відомчий нагляд, оцінка поточного рівня безпеки, досвід експлуатації, радіаційний захист, поводження з радіаційно-активними відходами, підготовка персоналу та ефективність організаційної структури й функціонування інтегрованої системи управління. Олександр Богун відзначив високий рівень підготовки до проведення перевірки. «Фахівці РАЕС надали детальний попередній звіт про діяльність електростанції та усі необхідні документи для перевірки, можливість поспілкуватись з оперативним персоналом під час здачі-прийому зміни, а також швидко та своєчасно організували доступи для членів комісії у приміщення контрольованої зони», - підкреслив О. Богун.

Члени комісії, які працювали у підрозділах РАЕС, шляхом обходів виробничих приміщень, здійснили оцінку дотримання культури безпеки персоналом, провели інтерв’ювання працівників підприємства, здійснили спостереження за виконанням робіт персоналом, проаналізували діючу документацію. Також, перевіряючі здійснили огляд стану обладнання та спостерігали за виконанням робіт у всіх виробничих цехах під час проведення ремонтів. Дані аспекти у подальшому стануть основою узагальненого звіту за підсумками перевірки.

Що стосується виявлених невідповідностей, то за словами головного інспектора РАЕС Юрія Павлова, вони не є критичними. «За результатами роботи перевірки виявлено ряд зауважень, які обов’язково врахуються в роботі підрозділів РАЕС. Значну їх частину усунуто ще у ході роботи комісії. Зауважу ще й той факт, що не вперше, перевіряючі Компанії відзначають нові позитивні практики Рівненської АЕС, які у подальшому пропонуються для інших відокремлених підрозділів. Наразі це – автоматизована система індивідуального дозиметричного контролю, програмний комплекс «Облік спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту», автоматизована система управління документацією, автоматизована система обліку «Аудит», електронна служба диспетчерського та технологічного управління «Електронний реєстр пошкоджень», а також програма підвищення кваліфікації персоналу, перевірка знань керівників та спеціалістів за напрямком «Досвід експлуатації», систематичні заняття для керівників на тему «Менеджмент якості», застосування в навчальних процесах макет-тренажерів та інші не менш цікаві та важливі практики».

Голова підсумкового засідання з перевірки культури безпеки т. в. о. головного інженера, заступник головного інженера з експлуатації блоків 1- 2 Ігор Могила подякував членам комісії за плідну роботу, зазначивши, що вона стала одним з етапів підготовки станції до партнерської перевірки Всесвітньої асоціації операторів АЕС, яку заплановано на жовтень поточного року. «Нам важливо було почути оцінку та пропозиції експертів. Приємно, що відзначено наші позитивні практики».

За словами Олександра Богуна, культура безпеки, як фундаментальний принцип безпеки, є пріоритетним у діяльності Рівненської АЕС. Важливість цього напрямку усвідомлюється та цілеспрямовано підтримується колективом Рівненських атомників.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію