Культура безпеки АЕС

21.03.2018

На Хмельницькій АЕС відбулося навчання з культури безпеки

20-21 березня цього року на Хмельницькій АЕС було проведено навчання для працівників Енергоатома, спеціалістів навчально-тренувальних центрів та інших підрозділів атомних станцій України, які братимуть участь у перевірках стану культури безпеки на АЕС у 2018 році. Провідні фахівці енергокомпанії презентували свої напрацювання щодо методології, способів здійснення перевірки згідно із «Програмою перевірки стану культури безпеки у відокремлених підрозділах НАЕК «Енергоатом» та ділилися досвідом.

20 березня, в рамках навчання, свої напрацювання щодо способів здійснення перевірки презентували представники Дирекції Компанії. Розповідаючи про методи спостереження і вимоги до нових документів, директор департаменту відомчого нагляду дирекції з нагляду за безпекою НАЕК «Енергоатом» Олександр Богун зауважив: «Навчатися ми будемо один у одного, тому що кожен із учасників семінару володіє значним досвідом».

Фахівці Хмельницької АЕС, в свою чергу, розповіли про методику спостереження за роботою персоналу, яка здійснюється на підприємстві. За словами заступника головного інженера з підготовки персоналу ВП ХАЕС Володимира Ісупова, ця тематика була рекомендована місією технічної підтримки Всесвітньої асоціації організацій, що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС). В рамках програми семінару учасники мали нагоду спостерігати за навчанням слюсарів з ремонту арматури ХАЕС.

«Культура безпеки не має інструментів вимірювання чи кількісної оцінки, але ми багато про це говоримо і доводимо інформацію та методики, які постійно вдосконалюються до персоналу ХАЕС. Дискусії, обмін думками на цьому семінарі – черговий крок до розвитку та вдосконалення культури безпеки на АЕС», - зазначив генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко під час навчання.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію