Культура безпеки АЕС

26.07.2016

Засідання комітету з культури безпеки відбулося на Хмельницькій АЕС

Результати виконання «Програми конкретних дій, спрямованих на становлення і розвиток культури безпеки у ВП «Хмельницька АЕС» на 2015-2016 роки» було проаналізовано на черговому засіданні комітету з культури безпеки, яке відбулося нещодавно на атомній станції.

Зокрема, на засіданні відзначалося, що програма містить 76 заходів, серед яких: 51 захід - «Технічна політика керівництва в сфері безпеки»; 14 - «Відповідальність і обов'язки керівника щодо забезпечення безпеки АЕС»; 11 - «Відповідальність і обов'язки працівника щодо забезпечення безпеки АЕС».

Серед даних заходів програми, 27 із яких – заходи з постійним терміном виконання, 43 мають кінцевий термін виконання, 6 виконуються за вказівкою ДП «НАЕК «Енергоатом».

За словами заступника головного інженера з ядерної та радіаційної безпеки Костянтина Щербініна, в рамках програми, у першому півріччі 2016 року було проведено навчання з підготовки адміністративно-технічного персоналу і персоналу технічної підтримки ВП ХАЕС за курсом «Культура безпеки». Таке навчання здійснили 180 працівників атомної станції.

За звітний період (1,5 року) близько сотні працівників енергетичного підприємства пройшли курс навчань за «Програмою підготовки персоналу ВП ХАЕС, що виконує аналіз безпосередніх і корінних причин відхилень в роботі АЕС».

Міжнародний проект ІСЯБ U1.05/09T3 «Розробка і впровадження автоматизованої інформаційної системи підтримки оператора на основі алгоритмів симптомно-орієнтованих аварійних інструкцій» (АІС СОАІ) - найважливіший проект програми з культури безпеки. Нині АІС СОАІ введено в дослідну експлуатацію на повномасштабному тренажері блочного щита управління ВП ХАЕС. Наступний крок – впровадження даної системи на БЩУ першого енергоблока Хмельницької АЕС, - зазначає Костянтин Щербінін.

Під час засідання було також поінформовано присутніх про результати опитування персоналу ядерного підприємства щодо стану культури безпеки, а також розглянуто пропозиції підрозділів для подальшого вдосконалення безпечної та надійної роботи ВП ХАЕС.

Без перебільшення можна стверджувати, що до процесу становлення та розвитку культури безпеки на Хмельницькій АЕС залучено весь персонал атомної станції.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію