Культура безпеки АЕС

05.01.2016

На ЮУАЕС пройшло засідання станційного комітету з культури безпеки

29 грудня 2015 року на Южно-Українській АЕС відбулося чергове засідання станційного комітету з культури безпеки, на якому було розглянуто проект загальностанційної настанови з інструментів запобігання помилкам персоналу.

Розробка представленого на нараді документа стала першою серйозною роботою, виконаною силами цільової робочої групи з культури безпеки та людського чинника, створеної в середині 2015 року. Ії функції - аналітичний і методологічний супровід діяльності комітету. До складу групи увійшли найбільш кваліфіковані співробітники АЕС за напрямками діяльності, що входять до її компетенції. Для забезпечення високої якості проекту загальностанційних настанов, які розробляються, щодо інструментів запобігання помилкам персоналу, її постійний склад було посилено представниками групи технічного керівництва та основних експлуатаційних підрозділів.

До методологічної основи проекту станційних настанов увійшли профільні документи Всесвітньої асоціації операторів, що експлуатують АЕС (ВАО АЕС) «Методи (інструментарій) запобігання помилкам персоналу для працівників» і Міністерства енергетики США «Стандарт DOE. Настанова з поліпшення роботи персоналу: Інструменти поліпшення діяльності окремого працівника, робочих груп і керівників».

- Велику допомогу під час розробки методології ЮУАЕС надала місія технічної підтримки Московського центру ВАО АЕС за темою «Використання інструментів запобігання помилкам персоналу», що пройшла на южно-українському майданчику в середині вересня 2015 року, - підкреслив заступник начальника виробничо-технічної служби Южно-Української атомної електростанції, секретар комітету з культури безпеки Павло Попов. - Вказаний документ є першою фазою проекту з впровадження методології запобігання помилкам персоналу в практику ВП ЮУАЕС. Розглянутий на засіданні комітету проект охоплює всі категорії персоналу. На додаток до нього в першому кварталі 2016 року планується силами групи виконати розробку ще одного документа, який використовуватиметься в роботі керівниками всіх ланок управління.

На думку П. Попова, очікуваним результатом впровадження кращої міжнародної практики в області запобігання помилкам стане підвищення ефективності роботи персоналу станції, забезпечення відповідності системи управління людськими ресурсами ВП ЮУАЕС світовим стандартам в царині менеджменту безпеки і, зрештою, підвищення рівня культури безпеки. Для того, аби основні положення настанов з інструментів запобігання помилкам персоналу донести до кожного працівника підприємства, планується розгорнути широку кампанію з поширення ідей, викладених в документі, відновити плакати, виготовити короткі посібники та брелоки, а також включити до навчального процесу всі його аспекти.

Персонал підрозділів буде максимально задіяний ще на стадії впровадження результатів проекту в практику Южно-Української АЕС. Наприклад, для підготовки наочних посібників планується провести серед структурних підрозділів конкурс плакатів, тематику яких буде присвячено запобіганню помилкам персоналу. Таким чином, підрозділи зможуть взяти активну участь у цьому напрямку діяльності підприємства та самостійно підготувати найбільш ефективні інструкції, що надалі будуть використані в їхній же роботі.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію