24.12.2015

На Хмельницькій АЕС обговорили гарантії радіаційної безпеки при експлуатації станції

Гарантії радіаційної безпеки при експлуатації Хмельницької АЕС розглядались на підсумковому у 2015 році засіданні комітету ALARA.

Застосування методології ALARA - є одним з важливих елементів культури безпеки станції. Забезпечення радіаційного захисту персоналу, населення і навколишнього середовища - першочергове завдання ВП ХАЕС, а основний принцип ALARA - забезпечення особистої безпеки кожного окремого працівника, що сприятиме успіху підприємства в цілому.

Комітет ALARA, насамперед, встановлює цільові показники рівня радіаційної безпеки ХАЕС, проводить періодичний аналіз виконання програми радіаційного захисту і формує заходи для підвищення її ефективності. Контроль індивідуальних і колективних доз зовнішнього опромінення персоналу ВП ХАЕС та підрядних організацій здійснюється на основі загальновизнаного принципу ALARA, сформульованого МАГАТЕ. ALARA дослівно перекладається, як "досягнути настільки низького рівня радіаційного впливу, наскільки цього можна досягти у розумних межах".

Підводячи підсумки року, що минає, заступник головного інженера з ядерної та радіаційної безпеки ВП ХАЕС Костянтин Щербінін зазначив, що показники індивідуальних і колективних доз зовнішнього опромінення персоналу атомної станції у цьому році знижено у порівнянні з попереднім 2014 роком. ВП ХАЕС дотримується основних принципів забезпечення радіаційного захисту персоналу атомної станції, населення та навколишнього середовища. Проте кінцевою метою діяльності комітету ALARA є постійне зниження показників доз опромінювання персоналу до рівня кращої світової практики, і досягнення такого рівня культури виробництва, при якому високі показники ефективності виробництва досягалися б при мінімально можливих дозових навантаженнях. На Хмельницькій АЕС є потенційні можливості щодо подальшого зменшення дозового навантаження опромінення персоналу, що зазначали і експерти місії ВАО АЕС, яка проходила у листопаді поточного року на атомній станції, зауважив керівник комітету Костянтин Щербінін.

Під час засідання комітету ALARA окреслено основні напрямки з вдосконалення даних процесів на 2016 рік, з врахуванням рекомендацій міжнародних експертів та світового досвіду. Саме над цим і працюватиме керівництво та персонал Хмельницької АЕС в наступному році.