Культура безпеки АЕС

11.08.2015

На Хмельницькій АЕС відбулося розширене засідання комітету з культури безпеки

Розширене засідання комітету з культури безпеки відбулося нещодавно на Хмельницькій АЕС. Серед основних питань - підготовка до партнерської перевірки місії ВАО АЕС (Всесвітня асоціація операторів, які експлуатують атомні електростанції).

На засіданні акцентувалась увага на питаннях щодо організації роботи з персоналом, ефективності зворотного   зв'язку підлеглих з керівництвом, розробки плану дій з реалізації системи непокарання, ефективності бази даних корегуючих заходів та ін.

Про контроль виконання заходів з культури безпеки на Хмельницькій АЕС доповів головний інспектор з нагляду Костянтин Коба, який акцентував увагу на впровадженні бази даних з приписами служб відомчого нагляду і охорони праці підприємства.

Удосконалення експлуатаційних і ремонтних процедур, а також підвищення ядерної безпеки на АЕС України можливе лише за допомогою розуміння впливу «людського чинника» Розглядаючи персонал енергетичного підприємства, як основний чинник безпечної та надійної роботи АЕС, заступник головного інженера з підготовки персоналу Володимир Ісупов ознайомив присутніх із кращим досвідом підготовки кадрів на АЕС та доповів про системний підхід при підготовці персоналу на Хмельницькій АЕС.

Під час партнерської перевірки ВАО АЕС, до якої готуються нині хмельницькі атомники, буде здійснено, перш за все, аналіз роботи персоналу, - зауважив заступник генерального директора з якості та управління Максим Кремень, і тому надзвичайно важливим є повне усвідомлення всім персоналом АЕС питань безпеки, особиста відповідальність та прихильність принципам безпеки.  

З результатами виконання «Програми конкретних дій, спрямованих на становлення і розвиток культури безпеки у ВП «Хмельницька АЕС» на 2015-2016 роки» ознайомив присутніх заступник головного інженера з ядерної та радіаційної безпеки Костянтин Щербінін, зокрема зауваживши, що дана програма встановлює організаційно-технічні заходи, спрямовані на підтримку та розвиток культури безпеки на Хмельницькій АЕС. Програма містить 76 заходів, 27 із яких – заходи з постійним терміном виконання, 43 мають кінцевий термін виконання, 6 виконуються за вказівкою ДП «НАЕК «Енергоатом».

В рамках даної програми, на Хмельницькій АЕС проводиться постійний аналіз подій на інших атомних станціях, а також розробляються корегуючі заходи для ХАЕС. Зокрема, за перше півріччя 2015 року у ВП ХАЕС проаналізовано 42 звіти про події на інших АЕС, за результатами яких розроблено 25 корегуючих заходів для енергетичного підприємства. Такий системний підхід запобігає виникненню помилок персоналу та сприяє підвищенню рівня безпеки на Хмельницькій АЕС.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію