Культура безпеки АЕС

13.07.2015

Стан здоров’я персоналу Рівненської АЕС під пильним контролем

На Рівненській АЕС діє система охорони здоров’я персоналу, яку курує відділ охорони здоров’я служби охорони праці. Колектив відділу охорони здоров’я організовує на підприємстві профілактичну роботу, спрямовану на попередження захворюваності, забезпечує проведення медоглядів працівників, курує надання екстреної медичної допомоги, проводить аналітичну роботу.

Здоров’я нації вважається найвищою цінністю держави. Здоров’я людини визнається у світі настільки важливим, що універсальний показник рівня суспільного розвитку країни обумовлений станом здоров’я нації.

Питання здоров’я персоналу є пріоритетним і для найбільшого підприємства Рівненської області – Рівненської АЕС. 3 2000 року на РАЕС функціонує відділ охорони здоров’я, основним напрямком роботи якого є моніторинг стану здоров’я працівників, зокрема проводиться аналітична оцінка медичних оглядів та захворюваності з тимчасової непрацездатності працівників за допомогою інформаційно-аналітичного програмного комплексу «Охорона здоров’я персоналу ВП РАЕС».

Як повідомила Марія Смічик, начальник відділу охорони здоров’я служби охорони праці РАЕС, який займається профілактикою захворюваності на виробництві для забезпечення повноцінної та злагодженої роботи персоналу, статистичні показники захворюваності працівників РАЕС цілком корелюються із статистичними даними Рівненського обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики. За умови дотримання працівниками правил радіаційної безпеки та охорони праці професійні захворювання атомникам не загрожують. На сьогодні, жодного випадку професійного захворювання на РАЕС не зафіксовано. За словами М. Смічик, найчастіше працівники РАЕС звертаються із скаргами на здоров’я у осінньо-зимовий період з приводу респіраторно-вірусних захворювань. Аналіз захворюваності працівників РАЕС за останні роки свідчить, що показники захворювань на РАЕС є нижчими, ніж середні по області та Україні. До речі, Рівненська та Волинська області належать до регіонів із рівнем захворюваності нижче середнього по Україні, що обумовлено середнім віком, тривалістю, способом та рівнем життя, рівнем соціально-економічного розвитку області, станом навколишнього середовища. За даними по Рівненській області показники захворюваності мешканців Кузнецовська є нижчими ніж у Рівному та Дубно.

Здоров’я людини залежить від багатьох факторів, у тому числі й невиробничих. На РАЕС активно пропагується та популяризується здоровий спосіб життя. Серед атомників стало престижним мати відмінну фізичну форму, займатися активними видами спорту – велоспортом, туризмом, дайвінгом, рафтингом. Для підтримання фізичного здоров’я функціонують спортивні заклади РАЕС – плавальний басейн, спорткомплекс, стадіон, кінно-спортивна школа.

Незабаром на РАЕС завершується проведення обов’язкового періодичного медичного огляду персоналу, за результатами якого корегується профілактична робота відділу охорони здоров’я служби охорони праці, залучаються до співпраці спеціалісти санаторію-профілакторію ВП РАЕС, ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України», оптимізується робота здоровпункту РАЕС. Всі ці заходи дозволяють із впевненістю констатувати, що здоров’я атомників пильно контролюються.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію