Культура безпеки АЕС

06.03.2018

На РАЕС відбулось засідання Ради з культури безпеки

У ході чергового засідання Ради з культури безпеки, яке нещодавно відбулось на Рівненській АЕС, підбито підсумки та проаналізовано результати виконання Програми конкретних дій, спрямованих на становлення і розвиток культури безпеки на «Рівненська АЕС» у 2017 році.

Рада з культури безпеки, яка пройшла під головуванням генерального директора РАЕС Павла Павлишина та керівників структурних підрозділів підприємства було розглянуто питання виконання рішень, занесених у протокол попереднього засідання та нинішній стан виконання заходів з культури безпеки на РАЕС. Також визначено подальшу стратегію роботи рівненських атомників за напрямком розвитку культури безпеки.

Значну увагу під час обговорення було приділено людським ресурсам, стилю та методам управління, соціально-психологічному клімату у колективах підприємства. Заступник головного інженера РАЕС з ядерної та радіаційної безпеки Сергій Боришкевич проаналізував поточний рівень експлуатаційної безпеки за 2017 рік і доповів про виконання програми конкретних дій у сфері розвитку культури безпеки.

Для підвищення рівня культури безпеки на Рівненській АЕС у другому півріччі минулого року для персоналу електростанції проводився навчальний курс щодо політики незвинувачення в НАЕК «Енергоатом», яка базується на довірі між керівником і підлеглими та мотивує не приховувати помилки працівниками . Її фундаментом є принцип, за яким перш за все мають досліджуватися причини допущених помилок персоналу, і лише потім застосовуватися методи покарання. За темою «Атмосфера довіри і політика непокарання, як метод попередження помилок» навчання пройшли 267 керівників РАЕС різного рівня.

Як зазначив Сергій Боришкевич, наразі в підрозділах Рівненської АЕС проводиться анкетування з питань культури безпеки. Також поточного року спеціалісти електростанції візьмуть участь у розробці положення, яке обумовлюватиме порядок визначення та оцінку показників з культури безпеки в Компанії та його підрозділах.

Зі свого боку начальник служби забезпечення якості Віктор Саворона, проінформував про підготовку на РАЕС до повторної перевірки ВАО АЕС, яка запланована на жовтень цього року. З метою усунення зауважень, виявлених під час перевірки всього за період з травня 2017-го року по січень 2018-го року в повному обсязі виконано усі 226 заходів.

На завершення засідання генеральний директор РАЕС Павло Павлишин звернув увагу керівників на потребі покращення роботи з персоналом, зокрема в частині обходів та оглядів. «Ключовим принципом поняття культури безпеки є осмислене та виважене ставлення кожного працівника РАЕС до виконання професійних обов’язків. Тому дотримання культури безпеки є безумовним пріоритетом для колективу атомників. Робота у напрямку підвищення її рівня має бути систематичною. Кожен працівник електростанції повинен розуміти, що саме від його відповідального підходу до виконання своїх обов’язків, іншими словами від його культури безпеки, залежить безпека експлуатації АЕС».

Нагадаємо, Рада з культури безпеки на Рівненській АЕС функціонує з 2010 року, очолює її генеральний директор підприємства Павло Павлишин. Основне завдання – координація діяльності з культури безпеки на РАЕС,визначення стратегічних та тактичних задач, розподіл обов’язків з 
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію