Прес-центр

01.06.2016

До відома сайту «Наші гроші»: Як працює схема «продати подорожче»

Повідомляємо, що у квітні-травні відбулась процедура закупівлі через конкурсні торги будівельного вапна для ХАЕС та РАЕС. За лотом 2 було акцептовано пропозицію із найнижчою ціною ТОВ «Трейд-Агро-Буд» ‒ 10 млн. 189 тис. 320 грн. Проте, у відведений законодавством термін 10 днів, акцептованим переможцем не були надані необхідні для укладання договору документи.

Згідно з Законом України «Про здійснення державних закупівель» НАЕК «Енергоатом» було вимушено акцептувати за лотом 2 наступного учасника ‒ ТОВ «БАВТ ГРУП» з ціною 11 млн. 127 тис. 810 грн. І тут почалося найцікавіше.

Спочатку ТОВ «БАВТ ГРУП» надало усі необхідні документи, проте 20.05.2016 листом №27 проінформувало, що у всіх наданих документах наявні технічні помилки (хоча, на думку фахівців НАЕК «Енергоатом» ніяких помилок у документах не було), тому «БАВТ ГРУП» не приймає акцепт. Для виправдання свого небажання укладати договір ТОВ «БАВТ ГРУП» навіть надав ще один лист від 23.05.2016 №28, в якому йдеться про те, що підприємство-виробник знаходиться в зоні проведення АТО, тому не може виробити продукцію.

Таким чином, НАЕК «Енергоатом» вимушено акцептувати пропозиції третього за ціною учасника ТОВ «Галтехнопарк» з ціною 11 млн. 315 тис 508 грн, яка більше чим на 1 мільйон гривень вище за першу акцептовану пропозицію. 

Змушені констатувати, що як би прозоро не працювала система тендерів, на сьогодні державне підприємство не є захищеним проти таких дій з боку учасників торгів, коли учасник з найнижчою ціною відкликає свою пропозицію, і компанії доводиться купувати значно дорожче.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію