Прес-центр

28.10.2015

Енергоатом знову пропонує «Нашим Грошам» перевіряти інформацію, що публікують

Видання «Наші Гроші» в публікації стосовно придбання НАЕК «Енергоатом» 12 комплектних розподільчих пристроїв КРП-0,4 кВ на суму в 3,57 млн євро знову подало недостовірну інформацію.

Так, в матеріалі порівнюється вартість закупівлі КРП-0,4 кВ у латвійської фірми SIA «Zodiak Plus» - переможця тендеру та луцького ТОВ «Виробниче підприємство «Електросервіс», яке також подавало заявку на участь в тендері. «Наші Гроші» звертають увагу на те, що пропозиція «Електросервісу» була на 23,29 млн грн  дешевшою ніж в переможця. При цьому зазначається, що пропозиція луцької фірми була відхилена комітетом з конкурсних торгів Енергоатома нібито через те, що фірма надала «незавірену виробником копію технічних умов, не підтвердила, що ізоляція трансформаторів є литою, і запропонувала коротший гарантійний термін». Але це не відповідає дійсності.

Комітет з конкурсних торгів Енергоатома діяв у повній відповідності з умовами документації конкурсних торгів (ДКТ). За результатом розгляду пропозиції «Електросервіс» було з’ясовано, що вона не відповідає основним технічним вимогам, викладеним у ДКТ.

Зокрема, «Електросервіс» не узгодив технічні умови на запропоновану продукцію з Державною інспекцією з ядерного регулювання України (ДІЯРУ). Також не було зазначено виробника трансформаторів напруги, які входять до складу КРП-0,4 кВ, через що було неможливо провести оцінку їхньої відповідності вимогам, викладеним в ДКТ. Проігнорувавши ключові вимоги тендеру, учасник не мав жодних причин розраховувати на участь у ньому.

Зазначені вище вимоги обумовлені нормами та правилами ДІЯРУ та є обов’язковими для виконання підрозділами Енергоатома. Ці вимоги були введені в дію наказом Державного комітету з ядерного регулювання України «Про затвердження Вимог до проведення модифікацій ядерних установок та порядку оцінки їх безпеки», зареєстрованому у Міністерстві юстиції України 24 січня 2005 року. Даний наказ передбачає окремі вимоги до проведення тендерів на закупівлю обладнання важливого для забезпечення безпеки АЕС, яким є КРП.

Пунктом 3.6 наказу «Про затвердження Вимог до проведення модифікацій ядерних установок та порядку оцінки їх безпеки» визначено, що «проведення тендеру, закупівля  обладнання згідно з проектами модифікації проводиться виключно після узгодження з Держатомрегулювання України технічних  умов,  технічного  завдання (для виробів одиничного виробництва)», технічних специфікацій (для імпортних поставок), технічних вимог (якщо інша  документація  не розробляється)».

Технічні вимоги до КРП, з якими вийшла на конкурс латвійська фірма, на відміну від ТОВ «ВП «Електросервіс» були повністю узгоджені з ДІЯРУ та підтверджені відповідними випробуваннями. Аналогічне обладнання вже успішно експлуатується на українських АЕС.

Окрім SIA «Zodiak Plus» до конкурсу було допущено ТОВ «Будівельний холдинг «Шевченківський», з ціновою пропозицією в 92,85 млн грн (без ПДВ), або 3,89 млн євро (за офіційним курсом НБУ на момент розкриття пропозицій конкурсних торгів). Тобто цінова пропозиція другого учасника тендеру на 763 тис. грн. або на 32 тис. євро (за офіційним курсом НБУ на момент розкриття пропозицій конкурсних торгів) перевищувала пропозицію переможця - SIA «Zodiak Plus».

Конкурс на закупівлю 12 комплектних розподільчих пристроїв КРП-0,4 кВ було проведено із дотриманням усіх норм та вимог до закупівлі обладнання критично важливого для безпеки АЕС.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію