Прес-центр

23.10.2018

На ЮУАЕС підбито підсумки ремонтної кампанії 2018 року

На Южно-Українській АЕС 18 жовтня пройшла нарада ремонтного персоналу. У її перебігу було підбито підсумки ремонтної кампанії 2018 року, заслухано основні показники роботи підприємства за 9 місяців поточного року та плани на наступний. Окремим пунктом порядку денного присутні розглянули терміни та обсяги робіт планово-попереджувальних ремонтів (ППР) 2019 року, зокрема, енергоблока №3, 30-річний строк експлуатації якого збігає в лютому 2020-го.

На зустрічі було зазначено, що, незважаючи на складність цьогорічної ремонтної кампанії, завдяки професіоналізму ремонтників і експлуатаційників її вдалося завершити успішно. «З урахуванням планових ремонтів усіх трьох енергоблоків ми скоротили тривалість ППР сумарно на 17,32 доби, - підкреслив заступник головного інженера ВП ЮУАЕС з ремонту Анатолій Ілатовський. - Цього результату вдалося досягти, у тому числі, й завдяки злагодженій і правильно організованій роботі підрядних та суміжних організацій».

Не менш напруженою обіцяє бути і ремонтна кампанія 2019 року. Заплановано три ремонти: капітальний - на енергоблоці №2 тривалістю 107 діб, середній - на блоці №1 тривалістю 52 доби та найтриваліший ППР наступного року - більше 180 діб - на третьому «мільйоннику». «Ремонт третього блока буде масштабним і за обсягами, і за термінами, - окреслив плани А.Ілатовський. - Нам належить виконати чимало глобальних робіт, таких як повна заміна конденсатора турбіни, гідроізоляції бризкальних басейнів усіх трьох каналів систем безпеки та інші заходи в рамках підвищення безпеки. Усі роботи буде спрямовано на продовження терміну служби третього енергоблока».

Під час ремонтної кампанії 2019 року на трьох блоках ЮУАЕС буде продовжено реалізацію заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки атомних станцій, виконано реконструкцію та ремонт електротехнічного обладнання, модернізацію системи автоматизованого управління резервної дизель-електростанції, системи збудження генератора та систем нормальної експлуатації енергоблоків і ін.

Учасники наради ремонтного персоналу також торкнулися теми стану пожежної безпеки, охорони праці та обговорили майбутній візит на южно-український майданчик експертів Всесвітньої асоціації операторів, що експлуатують АЕС (ВАО АЕС), який пройде з 25 жовтня по 11 листопада.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію