Прес-центр

12.10.2018

Гідроагрегат №2 Олександрівської ГЕС по завершенні планового ремонту підключено до мережі на добу раніше графіка

Гідроагрегат №2 Олександрівської ГЕС (входить до складу Южно-Українського енергокомплексу) 8 жовтня по завершенні планового ремонту підключено до енергомережі на добу раніше графіка. Сьогодні його устаткування працює в заданому режимі.

Разом зі стандартними ремонтними та профілактичними процедурами на другому гідроагрегаті, під час нинішньої кампанії було також виконано реконструкцію системи постійного струму ОГЕС. У перелік робіт увійшли заміна акумуляторної батареї та щита постійного струму. «Цю масштабну нестандартну роботу ми виконували вперше. Зробили її в короткі терміни з мінімальним часовим проміжком зупинки обох гідроагрегатів Олександрівської ГЕС, - зазначає головний інженер каскаду ГЕС-ГАЕС Сергій Музиченко. - Необхідність реконструкції була викликана закінченням ресурсу акумуляторної батареї. Використовувалася вона ще з моменту пуску ГЕС - з 1999 року. Батарея була старого відкритого типу і за своїми параметрами вже не виконувала покладені на неї завдання».

Новий акумулятор виготовлений німецькою фірмою Hoppecke, а щит постійного струму - вітчизняним виробником електричного обладнання «Елкор». За словами С.Музиченка, щит виготовлено за останнім словом техніки, що дозволяє використовувати в роботі сучасні технологічні напрацювання та технічні нововведення. Термін експлуатації акумуляторної батареї - 20 років, щита постійного струму - близько 25.

Проте енергетикам гідрокаскаду та підрядним організаціям поки не до відпочинку. До 19 жовтня їм необхідно закінчити плановий капітальний ремонт першого гідроагрегату Олександрівської ГЕС.

Довідка. Олександрівська ГЕС – одна зі складових Южно-Українського енергокомплексу, що є єдиним в Україні підприємством з комплексним використанням базових ядерних і маневрених гідро- та гідроакумулюючих потужностей. 

На даному етапі в експлуатації перебувають 3 атомні енергоблоки сумарною потужністю 3010 МВт Южно-Української АЕС, 2 гідроагрегати сумарною потужністю 9,8 МВт Олександрівської ГЕС і 2 гідроагрегати сумарною робочою потужністю в генераторному режимі 330 МВт Ташлицької ГАЕС. Спорудження гідроакумулюючої електростанції триває.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію