Прес-центр

01.10.2018

Ухвалення та підписання законопроекту №3131 відкриває можливості для забезпечення житлом працівників АЕC

Ухвалення та підписання законопроекту №3131 відкриває можливості для забезпечення житлом працівників АЕC

34-тисячний колектив  НАЕК «Енергоатом» висловлює щиру вдячність Президенту України Петру Порошенку, народним депутатам та Уряду України за підписання, ухвалення та підтримку Закону України «Про внесення зміни до статті 11 Закону України «Про управління об’єктами державної власності» щодо впорядкування процедури відчуження суб’єктами господарювання державного сектору економіки житла своїм працівникам» від 04.09.2018 № 2516-VII, яким вирішується багаторічна проблема соціального характеру в атомній енергетиці України.

Три роки цей проект Закону знаходився на розгляді у Верховній Раді України, багато разів його вносили у порядок денний, декілька разів безуспішно голосували. Тож важко переоцінити ту підтримку та ті зусилля, які доклали народні депутати – Андрій Іванчук як очільник головного Комітету ВР з питань економічної політики; співавтори законопроекту Олександр Домбровський як очільник профільного Комітету ВР з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки й Володимир Бандуров як голова  профільного підкомітету з питань ядерної енергетики та ядерної безпеки, Ярослав Москаленко як голова підкомітету з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, соціального захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та автор першої редакції проекту закону Анатолій Денисенко. Окрему щиру вдячність висловлюємо секретарю Комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки  пані Вікторії Войціцькій, чия енергія протягом усього останнього року була рушійною силою для захисту інтересів атомників не лише у парламентській залі, але й у засобах масової інформації.

Коротко нагадаємо суть законодавчих змін. Житлова політика Компанії передбачає безоплатне надання звичайного (соціального) житла по черзі відповідно до чинного Житлового Кодексу, а також продаж житла поліпшеного типу висококваліфікованим спеціалістам  на виконання умов Колективного договору за згодою Міністерства енергетики та вугільної промисловості України згідно з вимогами  постанови Кабінету Міністрів України від 02.04.2008 №313 «Про заходи щодо удосконалення управління об’єктами державної власності».

До 2012 року Компанія збудувала та продала своїм співробітникам 497 квартир поліпшеного планування загальною вартістю 129,9 млн гривень. Грошові кошти, отримані від продажу квартир, направлялися на будівництво нового житла. В рахунок погашення позик, що видаються для придбання житла, багато працівників передають у державну власність на баланс ДП «НАЕК «Енергоатом» свої квартири меншої площі, які в свою чергу надаються безкоштовно іншим працівникам, що перебувають на квартирному обліку – це також суттєва складова житлової політики нашого підприємства.

На сьогодні ДП «НАЕК «Енергоатом» збудовано та введено в експлуатацію чотири житлових будинки у містах-супутниках атомних електростанцій, квартири у яких не уявлялося можливим продати працівникам атомних електростанцій у зв’язку з прийняттям у 2012 році нової редакції статті 11 Закону України «Про управління об’єктами державної власності». Після прийняття Закону України «Про внесення зміни до статті 11 Закону України «Про управління об’єктами державної власності», який пропонується тепер, ситуація нарешті вирішується в інтересах колективів АЕС України.

Набуття чинності вказаного Закону разом з підвищенням зарплат працівникам АЕС створюють необхідні умови для утримання в Україні висококваліфікованого персоналу, дефіцит якого зараз відчувається у світі.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію