Прес-центр

13.08.2018

На РАЕС триває технічне переозброєння ремонтних підрозділів

На Рівненській АЕС триває реалізація програми НАЕК «Енергоатом» щодо заміни засобів оснащення для проведення технічного обслуговування і ремонту обладнання, яка розрахована на 2018-2020 роки.

Впровадження заходів програми спрямоване на підвищення якості ремонтних робіт; оптимізацію термінів проведення планово-попереджувальних ремонтів і, як наслідок, збільшення коефіцієнту готовності несення навантаження енергоблоками РАЕС та коефіцієнту використання встановленої потужності; зниження дозових навантажень на ремонтний персонал та витрат на проведення технічного обслуговування і ремонт. Сьогодні згідно з програмою підрозділи електростанції, які потребують оновлення засобів оснащення ремонтним інвентарем, формують та узагальнюють пропозиції.

Також з метою технічного переоснащення ремонтно-заводського комплексу НАЕК «Енергоатом» та поповнення парку універсальних, спеціальних та спеціалізованих засобів технічного оснащення в Компанії діє програма переоснащення ремонтно-заводського комплексу, яка встановлює перелік обладнання, оснащення, технологій, запланованих для придбання та впровадження на АЕС, відокремлених підрозділах «Атомремонтсервіс» та «Атоменергомаш».

Як зазначив головний інженер енергоремонтного підрозділу (ЕРП) РАЕС Олег Халандач, досвід виконання ремонтних робіт та аналіз потреб атомних електростанцій, ремонтних організацій у сучасних засобах технічного оснащення та інвентарю для ремонту свідчить про необхідність в його оновленні, зокрема у засобах для ремонту реакторів, арматури, трубопроводів, теплообмінного та електротехнічного обладнання, обертових механізмів, обладнання з застосуванням зварювання, засобів вимірювальної техніки та автоматики.

«У 2017-му році для енергоремонтного підрозділу РАЕС було закуплено засобів оснащення для ремонту на загальну суму близько 2,5 мільйонів гривень. У порівнянні з минулими роками, 2018-ий став переломним у цьому напрямку. На сьогоднішній день управлінням виробничо-технічної комплектації (УВТК) прийняті заявки на забезпечення необоротними матеріальними активами (інструменти) на суму 2,5 мільйонів гривень. Вже сформовані заявки на закупівлю основних засобів, на які у поточному році виділено близько восьми мільйонів гривень. Окрім того, у серпні для ЕРП виділені додаткові кошти в розмірі 560 тисяч гривень. Перша поставка товарно-матеріальних цінностей (ТМЦ) запланована на кінець серпня. Щотижня отримуємо від кураторів УВТК інформацію щодо стану закупівель, оформлення договорів, підтвердження термінів поставки ТМЦ», - підсумував О. Халандач.

Хід виконання заходів програм на РАЕС курує заступник генерального директора з капітального будівництва - начальник управління капітального будівництва Сергій Куроєдов, який очолює роботу з контролю та вирішення нагальних питань.

Забезпечення ремонтного персоналу Рівненській АЕС засобами оснащення та інвентарем є важливою складовою якісного ремонту та техобслуговування обладнання, що, у свою чергу, сприяє безпечній та надійній експлуатації обладнання енергоблоків.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію