Прес-центр

07.05.2018

Науково-технічному центру Енергоатома виповнилось 15 років

Науково-технічному центру Енергоатома виповнилось 15 років

7 травня відзначає своє п'ятнадцятиріччя Відокремлений підрозділ «Науково-технічний центр» (ВП НТЦ) НАЕК «Енергоатом». НТЦ було створено у 2003 році з метою формування та забезпечення функціонування комплексної, ефективної системи науково-технічної та інженерної підтримки українських АЕС.

Серед найбільш важливих завдань, які було реалізовано фахівцями НТЦ за роки існування підрозділу, слід відзначити роботи з оцінки технічного стану та обґрунтування можливості продовження терміну експлуатації реакторів українських АЕС. Центр надає науково-технічну та інженерну підтримку за низкою ключових напрямків діяльності Компанії серед яких: стратегічні дослідження і розробки в сфері розвитку ядерної енергетики та інноваційних паливних циклів; аналіз безпеки енергоблоків АЕС; експлуатація активних зон реакторних установок та використання палива. НТЦ також працює над проектами у сфері поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом, займається впровадженням нової техніки і технологій, вдосконаленням водно-хімічних режимів, систем управління АЕС, підвищенням культури безпеки, супроводом інформаційних систем.

Науково-технічний центр забезпечує оптимальне використання інтелектуального та технічного потенціалу вітчизняних і закордонних наукових та інжинірингових організацій, які надають послуги у сфері використання ядерної енергії та радіаційної безпеки. Центр ефективно працює над завданнями зі зменшення залежності Енергоатома від зарубіжних постачальників комплектуючих і послуг з сервісного обслуговування обладнання українських АЕС. НТЦ тісно взаємодіє з провідними українськими науковими організаціями серед яких Інститут ядерних досліджень (ІЯД) Академії наук України. Саме фахівці Науково-технічного центру Енергоатома відіграли провідну роль у створені національного випробувального комплексу для роботи зі зразками-свідками металу корпусів реакторів на базі ІЯД. Завдяки створенню цього комплексу, з’явилась можливість здійснення постійного моніторингу стану корпусної сталі реакторів вітчизняних АЕС в Україні, адже раніше зазначені роботи в нашій країні не виконувались.     

Перелік напрямів роботи Центру постійно розширюється у відповідь на потреби підрозділів Компанії. Одним з таких напрямів є використання розрахункових кодів для обґрунтування безпечної експлуатації енергоблоків АЕС. Використання актуальних (нових) версій програмних кодів, їх супроводження та відповідна підготовка персоналу Енергоатома сприятимуть підвищенню ефективності виконання поставлених завдань в частині науково-технічної та інженерної підтримки експлуатації атомних станцій. Великий спектр різноманітних програмних засобів дозволить вирішити завдання будь-якого рівня складності, моделювати наявні фізичні процеси/явища, що необхідні для обґрунтування безпеки АЕС. НТЦ працює над створенням розрахунково-аналітичного центру для обґрунтувань безпеки атомних електростанцій.

Організаційна структура НТЦ включає центральний офіс у Києві і відділення в Одесі. Високий рівень компетенції фахівців Науково-технічного центру підтримується як за рахунок залучення досвідчених працівників атомної енергетики (зокрема, працівників АЕС, профільних науково-дослідних інститутів), так і за рахунок залучення і навчання молодих інженерів, створення умов для обміну їх досвідом і знаннями.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію