Прес-центр

26.03.2018

На РАЕС відбулось засідання Ради фахівців з контролю металу на атомних електростанціях

На Рівненській АЕС відбулось засідання Ради фахівців з контролю металу НАЕК «Енергоатом» за участю спеціалістів виконавчих дирекцій Компанії: з виробництва, якості та управління, а також відокремлених підрозділів «Атомремонтсервіс» (АРС) та «Атоменергомаш», представників служб контролю металу (СКМ) усіх АЕС України, державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська АЕС» та Державного науково-інженерного центру систем контролю та аварійного реагування (ДНІЦ СКАР).

Під час заходу головуючий Ради, начальник СКМ РАЕС Олександр Соловйов, надав детальну інформацію стосовно робіт, що виконувались на Рівненській АЕС у 2017 році персоналом служби. «Минулого року на РАЕС успішно завершені функціональні випробування нового обладнання та методик контролю систем експлуатаційного неруйнівного контролю (СЕНК), що дозволить підвищити рівень безпечної експлуатації енергоблоків, а фахівцям електростанції – здійснювати якісний контроль металу не лише на українських, але й на європейських АЕС. Персонал служби пройшов атестацію у складі «Системи вихорострумового контролю теплообмінних труб, перемичок та візуального контролю колекторів парогенераторів СЕНК №1» та «Системи вихорострумового контролю теплообмінних труб, перемичок та ультразвукового контролю колекторів парогенераторів СЕНК №2». На даний час атестаційне досьє розглянуто та узгоджено в Держатомрегулювання України», - розповів Олександр Соловйов.

Фахівці з контролю металу поділилися досягненнями та напрацюваннями у даній сфері, підвели підсумки виконання робіт з контролю металу на АЕС України у минулому році, проаналізували проблемні питання та шляхи їх вирішення, обговорили плани на поточний рік, планування та організацію закупівель обладнання. Під час заходу було обговорено питання ведення нормативної та виробничої документації з контролю металу. Також розглядались презентації потенційних українських заводів-виробників, що працюють у сфері виробництва обладнання для проведення контролю металу.

За словами провідного інженера відділу матеріалознавства і контролю корпусу реактора дирекції з продовження експлуатації виконавчої дирекції з виробництва НАЕК "Енергоатом" Руслана Шаламая, актуальними питаннями на сьогодні залишаються атестація персоналу, що дозволяє удосконалювати процес контроль металу відповідно до міжнародного досвіду, та заміна обладнання з контролю металу на усіх українських АЕС. Прийнято рішення створити єдиний перелік обладнання і отримати можливість його придбання для атомних енергоблоків України шляхом внесення до тарифу відповідного обґрунтування. Наразі розроблена відповідна Програма, яка знаходиться на стадії погодження у профільному міністерстві.

Як зазначив голова атестаційного органу з атестації систем експлуатаційного неруйнівного контролю обладнання та трубопроводів АЕС – начальник сектору неруйнівного контролю ДНІЦ СКАР Костянтин Кустов, чергова Рада фахівців з контролю металу стала підтвердженням того, що НАЕК «Енергоатом» підтримує розвиток і удосконалення атестаційного процесу. На урочистостях з нагоди 40-річчя СКМ Рівненської АЕС Костянтин Кустов вручив службі Сертифікат на використання систем експлуатаційного неруйнівного контролю металу, а працівникам – персональні сертифікати на здійснення контролю металу за відповідними методиками.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію