Прес-центр

27.07.2017

На Рівненській АЕС продовжується ремонт енергоблока №4

На енергоблоці №4 (ВВЕР-1000) Рівненської АЕС з 5 липня триває середній планово-попереджувальний ремонт, який розрахований на 52 доби. Усі роботи, що проводяться персоналом експлуатаційних цехів, енергоремонтного підрозділу РАЕС та підрядними організаціями, виконуються вчасно та відповідно до затвердженого графіку.

Станом на 26 липня 2017 року на енергоблоці №4 РАЕС триває 22 доба ремонту. На реакторній установці виконано перевантаження ядерного палива в активній зоні. Завершено дефектацію усього обладнання реакторного відділення. Також розпочато роботи з ремонту та контролю металу теплообмінних труб та корпусів парогенераторів, а також заміна штуцерів парогенераторів ПГ-2 та ПГ-3.

В рамках ремонту першого каналу системи безпеки, здійснено роботи з модернізації, зокрема підключення мобільної насосної установки для підживлення басейну витримки. Після проведення даних робіт успішно випробувано обладнання першого каналу системи безпеки. На другому каналі системи безпеки тривають роботи з модернізації, які заплановано реалізувати  найближчими днями і ввести другий канал системи безпеки в експлуатацію, а третій – вивести у ремонт. Крім того, на другому каналі системи безпеки проведено заміну щита постійного струму. Нині тривають роботи з його введення в роботу. Такі ж роботи заплановано реалізувати і на третьому каналі системи безпеки.

Триває плановий ремонт підшипників турбогенератора ТГ-6 та генератора Г-6. Дефектація обладнання та визначення фронту робіт проводиться спільно з представниками ВП «Атомремонтсервіс» та «General Electric». Наразі у ремонті – імпульсно-запобіжні клапани компенсатора тиску. Як зазначив головний інженер енергоремонтного підрозділу РАЕС Олег Халандач, технічне обслуговування обладнання необхідно проводити раз на 4 роки. Роботи будуть проводитися під шеф-наглядом представника компанії-виробника – «Sempell GmbH» (Німеччина). Крім того, в рамках ППР енергоблоку №4 розпочався ремонт обладнання ВРП 750 кВ, зокрема автотрансформатора 9АТ. Також виконуються поточні ремонти блочного трансформатора Т-6 та трансформатора 42Т. Стартував капітальний ремонт трансформатора 41Т, який проводиться раз на 12 років. «Заплановано виконати і низку надрегламентних робіт з реконструкції та модернізації, спрямованих на підвищення безпеки. Серед таких - здійснення макетних досліджень з використанням габаритних імітаторів основного обладнання Holtec International, заміна трубчатого електронагрівача компенсатора тиску. Персонал Рівненської АЕС докладає всіх зусиль для своєчасного виконання планового ремонту та забезпечення високої якості ремонтних робіт для подальшої надійної експлуатації енергоблоку», – наголосив О. Халандач.

За словами начальника відділу підготовки та планування ремонтів (ВППР) РАЕС Миколи Пономаренка, нинішній ППР енергоблоку №4 має регламентну тривалість середнього ремонту 52 календарні доби, але аналітика проведення та хід ремонтних робіт дозволяють прогнозувати виконання ремонту за 50 календарних днів. Розрахунки проводила аналітична група ВППР, врахувавши результати дефектації обладнання. Доводить свою користь і реалізована на РАЕС оптимізована схема ремонту обладнання систем безпеки. «Під час ППР енергоблоку №4 ремонтні служби Рівненської АЕС демонструють професіоналізм, злагодженість та високий рівень культури безпеки, що підтверджує командний стиль роботи атомників та їх відповідальність», – підсумував фахівець.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію