Прес-центр

13.02.2017

Представники Енергоатома взяли участь у міжнародній нараді з питань ремонту та експлуатації турбогенераторів

Наприкінці січня у Вроцлаві відбулася технічна нарада з проблемних питань експлуатації і ремонту турбогенераторів серії ТВВ-1000. У нараді взяли участь представники «Атомремонтсервіс», Запорізької, Рівненської, Хмельницької та Южно-Української атомних електростанцій.

Нарада проходила на майданчику заводу з ремонту великих електричних машин американської корпорації General Electric. Завод виконує ремонт і модернізацію всіх видів швидкохідних турбогенераторів, а також потужних електродвигунів.

Представники компаній Alstom і GE Power показали учасникам наради свої нові розробки в області ущільнення вала генератора і вібраційного контролю лобових частин обмотки статора. Їх презентації викликали жвавий інтерес і безпосереднє обговорення у присутніх.

«Що стосується досвіду експлуатації турбогенераторів типу ТВВ-1000, то в цих питаннях українські фахівці були на висоті, – зазначив начальник служби з ремонту електричних машин ЕЦ ЗАЕС Іван Цукіло. – Так, з деяких проблемних моментів українські фахівці рекомендували конструкторам корпорації General Electric кардинально поміняти підхід до своїх розробок». При цьому прийняття рішення про необхідність удосконалення конструкції повинні приймати фахівці на кожному майданчику окремо, виходячи з досвіду експлуатації енергоблоків.

«У наших партнерів можна повчитися багато чому, – прокоментував Іван Цукіло, – зокрема, підходу до ремонту і реконструкції обладнання». Він також зазначив, що організація і проведення робіт на генераторному устаткуванні Запорізької АЕС ні в чому не поступає європейській.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію