Прес-центр

16.10.2002

Підготовка атомних станцій до роботи взимку

За розрахунками фахівців НАЕК «Енергоатом», для стабільної роботи в осінньо-зимовий період компанії необхідно 3.9 млрд. грн. Водночас, надходження з Енергоринку становитимуть близько 3.1 млрд. грн. Через дефіцит коштів «Енергоатом» зможе профінансувати в повному обсязі лише деякі витратні статті. Йдеться про закупівлю свіжого та вивезення відпрацьованого ядерного палива, виплату зарплати працівникам компанії  та інші невідкладні роботи. При цьому, НАЕК не зможе повністю покрити затрати на поточну експлуатацію енергоблоків, підвищення їх безпеки, добудову хмельницького-2 і рівненського-4 та деякі невиробничі статті (платежі до бюджету, капітальне будівництво тощо).

Як зазначив директор з виробництва, заступник керівника експлуатуючої організації НАЕК «Енергоатом» Данко Білей, підготовка атомних станцій до роботи взимку відбувається за графіком. З початку року вже відремонтовано 10 енергоблоків.  У січні-травні  на це було витрачено лише половину від необхідного – 47.5 млн. грн. З червня фінансування виробничих програм суттєво збільшилось. До кінця 2002-го та з січня до середини квітня наступного року передбачено виконати ще 5 планово-попереджувальних ремонтів: на ЗАЕС-3, ЗАЕС-4, ЗАЕС-6, РАЕС-3 і ХАЕС‑1.

«Цього року планувалось витратити на ремонтні роботи майже 480 мільйонів гривень, однак реально матимемо лише 229 мільйонів. Серйозною проблемою для «Енергоатома» залишаються низькі обсяги фінансування заходів з підготовки АЕС до зими та виконання виробничої програми», — підкреслив Данко Білей.

 

Довідка: за 9 місяців 2002 р. рівень розрахунків з НАЕК «Енергоатом» за відпущену електроенергію становив 79.2%.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію