Прес-центр

28.10.2002

Підсумки роботи спеціальної комісії, котра перевірила наявність фальшивих дипломів про вищу освіту в окремих працівників Рівненської АЕС

Як уже повідомлялося, наказом по НАЕК “Енергоатом” було створено спеціальну комісію, котра перевірила  наявність фальшивих дипломів про вищу освіту в окремих працівників Рівненської АЕС.

З виїздом на місце комісія встановила, що ліцензований персонал, який безпосередньо здійснює управління реакторними установками ВП “Рівненська АЕС”, призначений на посади без порушень норм чинного законодавства, пройшов усю необхідну теоретичну і практичну підготовку, і має достовірні документи про освіту. Всього перевірено 80 особових справ ліцензованого персоналу.

На сьогодні, перевірено також особові справи 1202 чоловік оперативного персоналу станції, з них керівників – 155, спеціалістів – 145, робітників – 902 чоловіки. Спеціальною комісією НАЕК “Енергоатом” у особових справах оперативного і загальностанційного персоналу РАЕС виявлено 10 недійсних документів про вищу освіту. Дійсність ще п’яти – перевіряється.

Нагадаємо, що оперативні працівники не беруть безпосередньої участі в управлінні реакторними установками.

Аналогічні перевірки проведено на всіх атомних електростанціях України. Так, на Запорізькій АЕС перевірено 149 чоловік ліцензованого персоналу, оперативного – 385, інструкторського персоналу навчально-тренувального центру – 35 чоловік, керівників, спеціалістів та службовців – 4 071 чоловік. У жодному з випадків порушень не виявлено.

Дирекцією станції на адресу ректора Одеського державного політехнічного університету направлено запит про підтвердження оригінальності дипломів, виданих працівникам ВП “Запорізька АЕС” протягом 1999-2002 років.

Відповідні заходи проведено на Южно-Українській АЕС. Тут серед 65-и працівників ліцензованого персоналу порушень також не виявлено. Документи особових справ 299-и працівників керівної та оперативної ланки жодних сумнівів не викликають.

На Хмельницькій АЕС після перевірки особових справ керівного та оперативного персоналу порушень також не виявлено. Триває перевірка документів працівників інших категорій.

 
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію