Прес-центр

15.11.2002

НАЕК “Енергоатом” – що зроблено за 10 місяців

НАЕК “Енергоатом” – що зроблено за 10 місяців

Досягнуто найвищого показника використання встановленої потужності АЕС за останні 10 років

У порівнянні з 10 місяцями минулого року коефіцієнт використання встановленої потужності АЕС збільшився на 4% і становить 75,5%. Такого високого показника досягнуто вперше за останні десять років роботи українських атомних станцій.

Сьогодні на АЕС  працює 10 з 13 енергоблоків. Ремонтні роботи проводяться на третьому блоці Рівненської, третьому блоці Запорізької та першому блоці Южно-Української станцій. З початку року “Енергоатом” забезпечив для країни виробництво понад 65 млрд.кВтгод електроенергії, що на 6 % більше проти відповідного періоду 2001 року.

Суттєво зменшилась кількість облікових порушень на станціях. Не зафіксовано перевищення допустимих рівнів викидів радіоактивних речовин у навколишнє середовище.

 

Покращилось фінансування основних виробничих програм

За рахунок поліпшення фінансової дисципліни та перерозподілу внутрішніх ресурсів, у НАЕК “Енергоатом” покращився стан фінансування основних виробничих програм. Так, у порівнянні з початком цього року у липні-жовтні витрати на проведення ремонтів та поточну експлуатацію збільшились удвічі, підвищення безпеки енергоблоків – у шість разів, а на соціальний розвиток – у півтора рази.

Значне зростання темпів фінансування цих напрямків дозволило вийти на рівень минулого року вже у серпні-вересні, а за результатами роботи у жовтні – навіть перевищити його.

Без затримки фінансується постачання свіжого та вивезення відпрацьованого ядерного палива. Повністю виплачена заробітна плата персоналу Компанії.

 

 

 

 

Значно покращилися розрахунки з бюджетом

За звітний період Компанія сплатила до бюджету 1 млрд. 164 млн. грн. Це практично вдвічі більше, ніж за весь минулий рік. Однак бюджетна заборгованість важким тягарем лежить на Компанії – і не дає їй змоги забезпечувати в повному обсязі стабільне фінансування виробничих і соціальних програм. Наприклад, лише у серпні до бюджету було переховано 47 відсотків від усіх отриманих коштів.

 

 

Завдяки вмілому менеджменту значно

підвищено ефективність управління Компанією

Оптимізовано структуру НАЕК “Енергоатом”, усунено дублювання функцій дирекціями, посилено вертикальні взаємозв’язки між підрозділами Дирекції та відособленими підрозділами. З метою оптимізації управління постачанням та контролю за ціноутворенням створено відособлений підрозділ “Атомкомплект”. Майже на третину зменшено чисельність персоналу Дирекції Компанії. Впорядковано фінансові потоки, зменшено кількість обслуговуючих банків, робота переважно проводиться із системними українськими банками.

 

Турбота про людей – турбота про галузь

Останнім часом керівництво Компанії докладає чималих зусиль, аби мінімізувати одну з найбільших соціальних проблем сьогодення – житлову. На цьому шляху вдалося досягти значних позитивних зрушень. Протягом десяти місяців 2002 року в експлуатацію введено майже 14 тис.кв.м. житла – практично в чотири рази більше, ніж за відповідний період минулого року. На Хмельницькій АЕС цей показник досяг 5,1 тис.кв.м., на Рівненській – 4,8 тис.кв.м., на Запорізькій – 4 тис.кв.м.,

 
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію