Прес-центр

09.12.2002

Президент НАЕК "Енергоатом" Сергій Тулуб відбув з робочою поїздкою до Фінляндії

9 грудня ц.р. група фахівців НАЕК “Енергоатом” на чолі з президентом Сергієм Тулубом відбула з робочою поїздкою до Фінляндії. Мета візиту - вивчення  досвіду фінської енергетичної компанії “Фортум Пауер”. Під час переговорів з її віце-президентом Юуссі Хельске будуть розглянуті питання подовження ресурсу енергоблоків АЕС, проблеми ядерної безпеки та підготовки персоналу, а також поводження з радіоактивними відходами і їх захоронення.

Фінська компанія має у своєму складі атомну електростанцію “Ловііса” з двома енергоблоками ВВЕР-420. Їх було введено в дію відповідно у 1977 та 1981 роках. І з часом гостро постала проблема подовження терміну експлуатації блоків. Фінські фахівці, провівши відповідні роботи, блискуче розв’язали її, що дало змогу підвищити потужність кожного енергоблока до 488 мВт і в 1998 році отримати державну ліцензію на експлуатацію АЕС до кінця 2007 року.

Для України досвід цієї скандинавської країни є дуже корисним, особливо у зв’язку із передбачуваним закінченням термінів експлуатації кількох вітчизняних енергоблоків. Тому відвідання президентом НАЕК “Енергоатом” С.Тулубом АЕС “Ловііса” стане одним з перших кроків до проведення аналогічних заходів на вітчизняних атомних станціях.       

Візит С.Тулуба до Фінляндії закінчується 13 грудня.

Довідка. У Фінляндії всі державні, муніципальні, приватні енергокомпанії, компанії-постачальники працюють на комерційних засадах. Загалом фінська енергетика децентралізована й різноманітна за формами власності. Тут є частково приватизовані компанії, що контролюються державою, муніципальні та інші енергорозподільчі компанії. У  країні близько 120 промислових структур займаються виробництвом електричної енергії. Частка “Фортум Пауер” на цьому ринку становить 40 відсотків.

Крім згаданої АЕС “Ловііса”, у країні експлуатується ще одна атомна станція – “Олкілуото” з двома блоками BWR так званого киплячого типу. Свого часу вони також пройшли модернізацію і подовження ресурсу, після чого  потужність кожного зросла до 840 мВт..    

На сьогодні фінська атомна енергетика має один з найвищих коефіцієнтів використання встановленої потужності – близько 90 відсотків.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію