Прес-центр

26.12.2002

Прес-реліз до Міжнародної конференції “Культура безпеки на атомних електростанціях України”

 ПРЕС-РЕЛІЗ до Міжнародної конференції “Культура безпеки на атомних електростанціях України”

Концепцію культури безпеки було введено у 1986 році Міжнародною консультативною групою з ядерної безпеки (INSAG) у «Підсумковій доповіді про нараду з розгляду причин і наслідків аварії в Чорнобилі». Ця концепція отримала подальший розвиток у низці міжнародних документів, котрі визначили термін «культура безпеки» як «набір характеристик і особливостей  діяльності організацій і поведінки окремих  осіб, який встановлює, що проблемам безпеки атомної станції – найвищому пріоритету - приділяється увага, зумовлена їх вагомістю».

 Національну основу культури безпеки АЕС визначає законодавча база кожної держави. В Україні ухвалено нормативні документи, що регулюють сферу використання ядерної енергії. Це – Закони «Про використання ядерної енергії і радіаційну безпеку», «Про поводження з радіоактивними відходами», «Про охорону навколишнього середовища». Наша країна також приєдналась до Міжнародної конвенції з ядерної безпеки.

Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» ставить над усе безпеку персоналу атомних станцій, населення та довкілля. Компанія гарантує: безпекою АЕС опікується достатня кількість  висококваліфікованих кадрів.

Діяльність “Енергоатома” спрямована на створення атмосфери прихильності персоналу завданням безпеки, особистої відповідальності і формування основних принципів культури безпеки:

-         усвідомлення кожним керівником і виконавцем важливості для безпеки виконуваної роботи;

-         встановлення чітких меж відповідальності і взаємовідносин;

-         виконання роботи лише у відповідності до встановлених вимог;

-         систематична оцінка діяльності, пов’язаної з безпекою;

-         підготовка і навчання персоналу з акцентом на пріоритет безпеки і усвідомлення наслідків помилкових дій для безпеки.

Довідка: нині в Україні експлуатується 13 атомних енергоблоків із встановленою потужністю 11 835 МВт. За кількістю реакторів та їх сумарною потужністю наша держава посідає восьме місце в світі та п’яте – в Європі. Українські АЕС забезпечують виробництво понад 50% від загального обсягу електроенергії.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію