Прес-центр

12.10.2016

Южно-українські атомники передали військовим чергову партію відновленої техніки

Южно-українські атомники передали військовим чергову партію відновленої техніки

11 жовтня, напередодні Дня захисника України, в автотранспортному господарстві (АТГ) ВП ЮУАЕС відбулися урочисті збори, присвячені передачі представникам 4 військових підрозділів 9 одиниць відновленої техніки. В розташування 79-ої десантно-штурмової бригади м.Миколаєва відправилися відремонтовані БТР-70, три УАЗи - 469, 3151 і 3303-01, Урал-4320, КрАЗ-255Б; 32-го ракетно-артилерійського полку - автобус ЛАЗ-695; 57-ої окремої мотопіхотної бригади Кропивницького - МАЗ-54229; 201-го зенітно-ракетного полку м.Первомайська - автобус ЛАЗ.

Колектив Южно-Українського енергокомплексу з початку бойових дій на сході країни виступає активним учасником різних добродійних фондів зі збору коштів на потреби армії. За рахунок цих грошей до зони АТО передаються одяг, взуття, бронежилети, тепловізори, медикаменти, засоби особистої гігієни тощо, родичам загиблих надається матеріальна допомога. У вихідні дні та в неробочий час добровольці-енергетики і просто небайдужі южноукраїнці на базі АТГ ВП ЮУАЕС повертають до життя військову техніку, що прибула з зони бойових дій. З квітня 2014 року по сьогоднішній день для підрозділів Збройних Сил України відновлено більше 60 одиниць автомобілів і військових машин, а також понад 120 двигунів, вузлів і агрегатів.

- Підбиваючи підсумок волонтерської діяльності нашого колективу до Дня захисника України стає вже доброю традицією, - підкреслює генеральний директор ВП ЮУАЕС Володимир Лісніченко. - Я не можу оцінити загальний внесок усіх волонтерських рухів України на підтримку боєготовності військових, проте з упевненістю можу сказати, що допомога енергетиків Южно-Української АЕС у ньому значуща. Впевнений, що техніка, яку сьогодні ми передаємо українським Збройним Силам, буде нашим гарним подарунком. Ми всі зацікавлені та зробимо все можливе, аби війна швидше закінчилася і нарешті настало мирне життя.

Приймаючи техніку на озброєння, військові приїхали до атомників не з порожніми руками. Знаком народного визнання - орденом «За мужність і відвагу» - було нагороджено 5 працівників автотранспортного господарства ЮУАЕС, які брали участь у ремонті техніки в зоні АТО (м.Широкине), медаллю «За відвагу» відзначено 22 особи. За волонтерську діяльність, громадську позицію, всебічну підтримку та надання допомоги воїнам, а також за особистий вклад в обороноздатність нашої держави ще більше трьох десятків енергетиків і активних мешканців міста-супутника ЮУАЕС нагороджено грамотами та подяками.

79-а десантно-штурмова бригада - одна з перших, кому на базі АТГ розпочали ремонтувати техніку, що отримала пошкодження в результаті бойових дій у зоні АТО. Головний старшина цього військового підрозділу старший прапорщик Олексій Мірошников зазначає, що за роки співпраці з колективом Южно-Українського енергокомплексу військовим було надано неоціненну допомогу. «Ми сьогодні вкрай потребуємо бойової техніки. Якщо обмундируванням, екіпіровкою та продуктами харчування ми забезпечені на доброму рівні, то боєздатність техніки залишає бажати кращого», - каже представник 79-ої бригади.

Зі словами вдячності на адресу колективу підприємства за допомогу у відновленні бойової здатності звертається й заступник командира миколаївської бригади морської авіації підполковник Станіслав Курінний: «Це не перша техніка, яку южно-українські атомники повертають до бойових лав. А вже говорити про якість ремонту взагалі не доводиться, оскільки вона завжди на високому рівні».

Директор автотранспортного господарства ВП ЮУАЕС Петро Форостяний упевнений, що такий результат досягається завдяки ставленню до своєї роботи та патріотизму южноукраїнських людей. А от, однією з головних проблем, з якою стикаються волонтери у відновленні техніки для української армії, є нестача грошей. «Є руки, є люди, які можуть і хочуть працювати, але немає достатньої кількості коштів. Хочу підкреслити: ми не піаримося, ми виконуємо важку щоденну роботу, і ці 9 одиниць відновленої техніки - це звіт перед людьми, які нам довіряють», - резюмує П. Форостяний. Відповідаючи на запитання про те, яку з машин ремонтувати було найскладніше, відповідає: «Враховуючи, що вся техніка надійшла до нас у дуже поганому стані, практично це був металобрухт, складно виділити, над якою ми працювали довше. Приміром, ремонт останніх 9 одиниць зайняв від двох до шести місяців. І сьогодні нам привезли автомобіль швидкої  допомоги, що вимагає відновлення, ще одна машина - на шляху до нашої бази. Тому відпочити южно-українським ремонтникам випаде не скоро».


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію