Прес-центр

29.10.2015

Подарунки військовим льотчикам від южно-українських атомників

28 жовтня, у День звільнення України від фашистських загарбників, льотчики в/ч А1356, що виконує завдання захисту повітряного простору держави, у т.ч. і території, де розташований Южно-Український енергокомплекс, отримали в подарунок від атомників 20 тактичних рюкзаків. Спорядження придбано на благодійні кошти, зібрані колективом підприємства на допомогу Збройним силам країни.

Атомники побували на місці дислокації льотчиків у день навчальних польотів, діставши можливість не лише познайомитися з тими, хто прикриває енергокомплекс з повітря, а й переконатися в їх високому професіоналізмі та готовності виконувати поставлені завдання.  Передаючи подарунок, очільник делегації енергетиків генеральний директор ВП ЮУАЕС Володимир Лісніченко зазначив: «Чесно скажу, дуже хотілося познайомитися з вашою частиною, з тими, хто забезпечує повітряний захист атомної станції. Символічно, що наш візит відбувся у день звільнення України. Перейнявши естафету від наших дідів, сьогодні ви захищаєте нашу землю та нашу свободу. І, виходячи з того, що ми сьогодні побачили, я розумію: Южно-Українська АЕС надійно захищена. Ми раді, що налагодили контакти з тими, хто обороняє нас із повітря, та чекаємо на льотчиків до себе в гості».

Полковник Олексій Захарчук від імені льотного складу висловив атомникам глибоку вдячність: «Ваші цінні подарунки нам дуже знадобляться - тактичні рюкзаки потрібні для того, аби ми швидко могли зібрати льотну екіпіровку та особисті речі для від'їзду у відрядження. А в таких відрядженнях ми буваємо дуже часто».

Збір коштів на допомогу Збройним силам і Національній гвардії України у ВП ЮУАЕС ведеться централізовано з березня 2014 року. Перерахування із заробітних плат, відповідно до заяв працівників, акумулюються на спеціальному рахунку. За ухвалою створеної спільним рішенням адміністрації та профкому робочої групи, вони розподіляються адресно у військові підрозділи: для захисників України купувалося обмундирування, бронежилети, засоби першої необхідності. Крім того, надавалася допомога важко пораненим бійцям та їхнім сім'ям. Южно-українські патріоти брали активну участь і в ремонті бойової техніки – його виконували на базі автотранспортного господарства підприємства, а також з виїздом ремонтників ВП ЮУАЕС на передову.

Усього за цей час колектив Южно-Українського енергокомплексу в рамках добродійної акції на допомогу воїнам-захисникам зібрав понад 2 млн грн.

Інформація про ВП ЮУАЕС

Южно-Український енергетичний комплекс розташований  на півдні України в Миколаївській області. До його складу входять Южно-Українська атомна станція (три атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська гідростанція на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і високоманеврена Ташлицька гідроакумулююча станція (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3). Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2007 року «Про затвердження проекту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС» визначено введення в експлуатацію шести гідроагрегатів ТГАЕС загальною потужністю 900 МВт.

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП НАЕК «Енергоатом». За обсягами виробництва Южно-Український енергокомплекс забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. За роки існування підприємством вироблено понад 515 млрд кВт·год. електричної енергії.






Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію