Комплаєнс-політика

27.11.2018

Триває внутрішня оцінка корупційних ризиків в діяльності Енергоатома

Триває внутрішня оцінка корупційних ризиків в діяльності Енергоатома

22 листопада відбулося чергове засідання Робочої комісії ДП НАЕК «Енергоатом» з оцінки корупційних ризиків. Крім членів Робочої комісії в засіданні прийняли участь незалежні експерти Олег Бойко - незалежний консультант з корпоративного управляння, управління ризиками, етики та комплаєнсу (GRC), розробник тренінгів та тренер Професійної асоціації корпоративного управління (ПАКУ), член Федерації професійних бухгалтерів та аудиторів України (ФПБАУ), член Open Compliance and Ethics Group («Відкрита група комплаєнсу та етики», професійна асоціація, США) та Віктор Шульга – юрист практики безпеки бізнесу адвокатського об’єднання Juscutum, сертифікований Compliance Officer. В роботі Робочої комісії також прийняв участь голова Профспілкового комітету ППО працівників ДП «НАЕК «Енергоатом» Олексій Лич.

Обговорюючи наявні ризики в системі управління персоналом Компанії, голова профспілкового комітету погодився з наявністю і точністю виявлених Робочою комісією проблемних сфер, одночасно наголосивши про діючу в Компанії кадрову політику, яка ставить на меті забезпечення достатньої кількості професійного і компетентного персоналу, управління його знаннями, мотивацією, підвищення продуктивності та ефективності праці, а також сприяє підвищенню та професійному розвитку працівників. За словами Олексія Лича, саме чітке дотримання всіх встановлених принципів і регламентів підприємства в сфері кадрової політики – запорука мінімізації корупційних ризиків.

Учасники робочої наради погодились, що найбільшою проблемою в кадровій політиці ДП НАЕК «Енергоатом» є вплив з боку посадових осіб Компанії або інших осіб на процедуру відбору та добору кадрів. Члени комісії з оцінки корупційних ризиків погодились, що такі випадки непоодинокі, а тому необхідно доопрацювати процедури кадрового набору які мінімізують подібні явища.

Не обійшли увагою також і питання інституту кадрового резерву, зокрема обговорили необхідність подальшого чіткого дотримання всіх встановлених в Компанії процедур з цього питання та застосування принципу «чотирьох очей», який забезпечить максимальний контроль за включенням та виключенням працівників з резерву.

Робоча комісія завершила дослідження сфери запобігання і протидії корупції, визначила заходи із запобігання, усунення (зменшення) рівня виявлених корупційних ризиків у цій сфері. Також, комісія продовжила роботу з ідентифікації корупційних ризиків у об’єкті дослідження «Договірна робота».

На наступному засіданні Робочої комісії, яке відбудеться 29 листопада 2018 року, планується продовжити дослідження об’єкту «Договірна робота» та дослідити об’єкт «Управління ресурсами».

Довідка. Пропозиції щодо участі у роботі з оцінки корупційних ризиків просимо направляти на електронну адресу: transparency@direkcy.atom.gov.ua або звертатися до дирекції із запобігання і протидії корупції.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію