Комплаєнс-політика

01.11.2018

Представник Енергоатома взяв участь у круглому столі «Під «захистом» НАЗК»

30 жовтня громадською організацією «Антикорупційний штаб» проведено круглий стіл «Під «захистом» НАЗК», присвячений другій річниці запуску електронного декларування в Україні.

До участі у круглому столі були запрошені народні депутати, представники державних органів, державних підприємств, лідери антикорупційного руху, представники громадських, політичних та міжнародних організацій, журналісти тощо.

Як представник уповноваженого підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції в Компанії, участь у круглому столі взяла Ірина Шинкарьова – начальник відділу методичного забезпечення антикорупційної політики дирекції із запобігання і протидії корупції.

На цьому заході обговорювалися найбільш проблемні та важливі аспекти електронного декларування в Україні, концепції перезапуску НАЗК, а також  відбулася презентація і обговорення «хрестоматії е-декларування» – «Електронне декларування в Україні: напрями вдосконалення».

Громадською організацією «Антикорупційний штаб» було проведено дослідження системи електронного декларування в Україні, метою якого є надання об’єктивної оцінки стану функціонування всієї системи електронного декларування та кожного її аспекту, визначення основних проблем у функціонуванні системи та визначення шляхів її удосконалення.

За результатами дослідження дійшли висновку, що система електронного декларування буде максимально ефективною, якщо існуватиме якісна нормативно-правова база, реєстр декларацій працюватиме належно та безперешкодно, суб’єкти декларування матимуть достатні знання вимог декларування та розумітимуть його цілі.

З текстом аналітичного документу «Електронне декларування в Україні: напрями вдосконалення» можна ознайомитися за посиланням https://shtab.net/news/e-declaration/

Представником Енергоатома на круглому столі було піднято питання існування великого кола суб’єктів декларування та можливості звуження кола суб’єктів, на яких будуть поширюватися вимоги стосовно фінансового контролю, передбачені Законом України «Про запобігання корупції».

За наслідками круглого столу громадською організацією «Антикорупційний штаб» буде направлено звернення до Національного агентства з питань запобігання корупції, в якому будуть викладені проблеми системи електронного декларування та пропозиції щодо їх вирішення.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію