Комплаєнс-політика

01.03.2018

Фахівці РАЕС долучилися до вдосконалення автоматизованої системи ризик індикаторів Dozorro

Восени минулого року розробники порталу Dozorro презентували громадськості систему ризик індикаторів, яка дозволяє в автоматичному режимі виявляти закупівлі, де виникають ризики порушення норм та принципів ЗУ «Про публічні закупівлі». Оскільки система дотепер працює у тестовому режимі, фахівці Рівненської АЕС долучилися до її вдосконалення. Провівши ретельний аналіз, начальник відділу супроводу конкурсних торгів (ВСКТ) РАЕС Юлія Шершень надала напрацьовані відділом пропозиції щодо поліпшення роботи цієї платформи кураторам проекту, на що отримала позитивні зворотні відгуки.

Паралельно із системою державних закупівель Prozorro працює портал Dozorro, який містить у собі інструменти, що дозволяють моніторити і контролювати закупівлі та їх учасників, забезпечувати прозоре й ефективне витрачання державних коштів. Одним із таких інструментів є система ризик індикаторів.

На початковому етапі система обраховувала 16 показників, що сигналізували про ризики, в перспективі таких індикаторів буде понад 60. Першими було введено індикатори, які оцінюють роботу замовників, надалі вводитимуться ті, що перевірятимуть учасників. Важливо розуміти, що система спрямована на оцінку ефективності закупівлі в цілому. Оскільки існують непоодинокі випадки, коли фірма-учасник відсутня у базі Єдиного державного реєстру юридичних осіб чи одна й та ж особа є засновником у різних учасників, в такому разі спрацьовує відповідний ризик індикатор, що може свідчити про змову замовника і учасника торгів або учасників торгів між собою.

У ході проведеного аналізу фахівцями ВСКТ РАЕС виявлено недосконалість спрацювання деяких ризик індикаторів, зокрема, Т57 (не найдетальніший код CPV), Т54 (масова дискваліфікація учасників, більше 50%), Т93 (один з лотів у багатолотовому тендері набагато більший за інші), Т98 (дуже малий крок пониження ціни у торгах), Т46 (переможець торгів був обраний за відсутності тендерної документації). За словами Ю. Шершень, ці ризик індикатори спрацьовують без обґрунтованих причин, про що було поінформовано кураторам сайту.

Напрацьовані зауваження та пропозиції фахівців ВСКТ РАЕС були ретельно вивчені та, як запевняє представник порталу Dozorro Олексій Юрченко, враховані у новій версії порталу. «Зовсім скоро запрацює нова версія порталу з набагато зручнішим та швидшим інтерфейсом, повністю оновленим функціоналом системи з ризиками, – наголошує О. Юрченко. – На оновленому порталі ми плануємо показати всі тендери, незалежно від вартості. Надані зауваження та пропозиції вже передано відповідальним особам. Від імені нашої команди ми вдячні спеціалістам Рівненської АЕС за допомогу у покращенні системи».

Довідка. За минулий рік через систему державних закупівель Prozorro Рівненською АЕС проведено 1182 закупівлі на загальну суму 1 млрд 785 млн гривень та заощаджено понад 68 млн. гривень. За кількістю проведених електронних торгів РАЕС знаходиться на першому місці серед відокремлених підрозділів НАЕК «Енергоатом».
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію