Діяльність

Політика працевлаштування осіб з обмеженими можливостями

Правові принципи працевлаштування інвалідів закріплені у низці законодавчих актів, які зобов’язують роботодавця створити спеціальні робочі місця для інвалідів і сприяти їх працевлаштуванню з урахуванням обмежених фізичних можливостей. Право інвалідів на працю закріплено, зокрема, у Конституції та законах України від 21 березня 1991 р. № 875-XII «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»  і від 14 жовтня 1992 р. № 2694-ХІІ «Про охорону праці», окремі положення яких спрямовані на створення для інвалідів реальних можливостей продуктивно працювати і передбачають конкретні механізми їх реалізації.

Відокремленими підрозділами ДП «НАЕК «Енергоатом» постійно проводиться робота направлена на соціальну захищеність інвалідів, а саме: до державних центрів зайнятості щомісячно подаються звіти про наявність вакансій (форма № 3-ПН), постійно інформуються відповідні фонди соціального захисту інвалідів, громадські організації інвалідів та органи місцевого самоврядування про наявність вакансій для працевлаштування інвалідів, у тому числі направляються  листи, публікуються  оголошення про наявні вакансії, на яких може бути використана праця інвалідів тощо.

Однак, в межах розташування відокремлених підрозділів ДП «НАЕК «Енергоатом» кількість інвалідів, які потребують працевлаштування або зареєстровані як особи, які шукають роботу та за станом здоров’я могли виконувати роботу у промисловому виробництві нашого підприємства значно менша, ніж норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів. Так, норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів по 2014 року складав 1380 осіб, у  ДП «НАЕК «Енергоатом»  працювало 775 інвалідів, середня кількість інвалідів, які стояли протягом 2014 року на обліку в міських центрах зайнятості де розташовані АЕС - 120 осіб.

Інваліди, які перебувають у місцевих центрах зайнятості, де розташовані відокремлені підрозділи ДП «НАЕК «Енергоатом» постійно запрошуються у кадрові служби ВП для співбесід по їх працевлаштуванню або представники кадрових служб ВП приймають участь у співбесідах з інвалідами  у місцевих центрах зайнятості.

Також зазначаємо, що в умовах складної економічної ситуації немає можливості для створення спеціальних робочих місць для працевлаштування інвалідів, та, при наявності інвалідів, вони працевлаштовуються на вільні робочі місця.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію