Діяльність

22.10.2018

Теорія на практиці: студенти Київської політехніки побували в Атомремонтсервісі

Теорія на практиці: студенти Київської політехніки побували в Атомремонтсервісі

Майбутні випускники кафедри атомних електричних станцій та інженерної теплофізики НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» та їхні викладачі 18 жовтня відвідали місто Славутич, де на власні очі змогли побачити, як живе та працює унікальне підприємство – ВП «Атомремонтсервіс» НАЕК «Енергоатом». Ця поїздка була організована дирекцією з комунікацій в рамках просвітницької роботи та співпраці Енергоатома і Київської політехніки з підготовки кадрів для атомно-енергетичної галузі.

Під час знайомства з підприємством директор Атомремонтсервісу Віталій Шикун розповів майбутнім енергетикам, чим саме займається АРС: про пріоритетні напрямки діяльності, про цілі, принципи та особливості роботи відокремленого підрозділу. Він акцентував увагу студентів на тому, що одними з головних завдань Атомремонтсервісу є монтаж, ремонт, реконструкція, модернізація обладнання, комплексне інженерно-технічне супроводження і організація ремонтного обслуговування АЕС. Відповідаючи на питання студентів щодо майбутнього працевлаштування, проходження практики та гендерних особливостей на підприємстві, Віталій Шикун зазначив, що основою підприємства є не техніка чи технології, а висококваліфіковані працівники, і не важливо, чоловіки це чи жінки, головне – щоб їх професійна підготовка та підтримання кваліфікації були на високому рівні.

Під час екскурсії виробничими потужностями Атомремонтсервісу представники Київського політеху побачили обладнання стенду інспекції та ремонту палива, яке використовується на АЕС для перевірки параметрів міцності та надійності ядерного палива компанії Westinghouse (паливних збірок ТВЗ-WR). Також студенти ознайомились з устаткуванням та можливостями технологій, які ВП АРС застосовує під час ремонтів обладнання АЕС, отримали вичерпні роз’яснення та коментарі від фахівців відокремленого підрозділу.

Ділячись враженнями від поїздки, студентка четвертого курсу Поліна Поспєлова зазначила, що тут вона отримала реальну можливість поєднати теорію з практикою. Вона висловила подяку організаторам поїздки та зазначила, що такі просвітницькі заходи є дуже корисними для майбутніх фахівців: «Коли я тільки поступила на перший курс, я дуже погано уявляла, що саме я буду робити і ким я буду, коли закінчу університет. А такі поїздки дають можливість побачити обладнання, доторкнутися до нього, зрозуміти, що ти хочеш робити і в яку галузь хочеш піти. Хоч я знаю, що працівники, які тільки влаштовуються на роботу, починають кар’єру з робітничих професій, в Атомремонтсервісі я побачила можливості для росту і розвитку. Це головне. Також нам розповіли, що персонал підрозділу не засиджується на місці, а майже три чверті року проводить у відрядженнях – на Южно-Українській АЕС, на Рівненській і на інших. Мені це подобається».

На завершення екскурсії студенти відвідали місцевий краєзнавчий музей і пройшлися вуличками та кварталами осіннього Славутича – наймолодшого міста України, яке увібрало в себе зразки восьми національних архітектурних шкіл.

Довідково: Відокремлений підрозділ «Атомремонтсервіс» НАЕК «Енергоатом» було створено у 2000 році з метою підвищення управління якістю та ефективності виконання ремонтних робіт, що здійснюються на атомних електростанціях України. Діяльність ВП АРС базується на безпечному та ефективному виконанні складних і надрегламентних робіт, зокрема, робіт з проектування, монтажу, ремонту, реконструкції та модернізації обладнання АЕС України.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію