12.10.2018

На ЮУАЕС для старшокласників міста-супутника стартував інформаційно-просвітницький проект «Nuclear education»

У інформцентрі Южно-Українського енергокомплексу 10 жовтня стартував інформаційно-просвітницький проект «Nuclear education». Його мета - сформувати в підростаючого покоління позитивного ставлення до містоутворюючого підприємства, а також підвисити імідж енергетичної галузі України шляхом реалізації інформаційної діяльності.

«Nuclear education» - правонаступник факультативних занять, які проводилися фахівцями УІГЗ упродовж 20 років. Сьогодні він один з найпопулярніших просвітницьких проектів серед учнів 9-11 класів загальноосвітніх шкіл, гімназії та машинобудівного ліцею м.Южноукраїнська. А вперше молодь міста-супутника ЮУАЕС, яка захоплюється всім новим, він зібрав під дахом інформцентру 2017 року.

Проект буде реалізований у три етапи. Перший передбачає проведення 9 заходів у формі лекцій, бесід-зустрічей, презентацій, лабораторних досліджень і ознайомчих екскурсій на ЮУАЕС, Олександрівську ГЕС і Ташлицьку ГАЕС.

«Під час першого етапу учасники «Nuclear education» відвідають еколого-хімічну лабораторію та метеостанцію, де для них проведуть практичні заняття, бризкальні басейни, що споруджуються в рамках реалізації проекту реконструкції техводопостачання АЕС, водопровідні очисні споруди, насосну станцію зонування, ВРП-330 кВт і інші об'єкти. Отримані знання старшокласники продемонструють у процесі реалізації другого етапу - в інтелектуальному турнірі «Розберемо на атоми». Переможці та учасники будуть нагороджені грошовими преміями», - повідомляє фахівець сектора роботи з молоддю та школярами УІГЗ Світлана Дідик.

До кінця року фахівці навчально-тренувального центру, відділу охорони навколишнього середовища, лабораторії зовнішньої дозиметрії цеху радіаційної безпеки, управління капітального будівництва, цеху водо-каналізаційного господарства та теплових мереж, каскаду ГЕС-ГАЕС і електроцеху розкажуть школярам про специфіку своєї роботи, відкриють двері до світу атомної енергетики. Наприклад, представник відділу охорони навколишнього середовища ВП ЮУАЕС проведе лекцію на тему вплив енергокомплексів на довкілля.

Завершиться проект тим, що школярам буде запропоновано підготувати дослідницькі роботи з метою подальшої участі у Всеукраїнському конкурсі рефератів «Ядерна енергетика та світ», відбірковий етап якого організовують атомні майданчики АЕС, а фінал - НАЕК «Енергоатом».