Діяльність

05.10.2018

Президент Енергоатома привітав професорсько-викладацький склад Одеської політехніки з Днем працівників освіти

Президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський привітав професорсько-викладацький склад Одеського національного політехнічного університету (ОНПУ) з Днем працівників освіти та 100-річчям від дня створення Одеської політехніки, яке Університет відсвяткував 18 вересня.

У ході зустрічі з професорсько-викладацьким складом ОНПУ, президент Енергоатома відзначив неоцінний внесок Університету в підготовку висококваліфікованого персоналу українських АЕС. «Вже понад 50 років Одеська політехніка готує фахівців для атомної енергетики. Сьогодні Університет став одним із світових центрів вищої технічної освіти у нашій галузі. Знання, набуті в ОНПУ, є міцним фундаментом, на якому зростає професіоналізм енергетика-атомника. Це було багаторазово доведено випускниками Одеської політехніки, які розбудовують атомну енергетику не лише в Україні, а й в багатьох країнах світу, беручи на себе величезну відповідальність, і досягаючи перемог», - зазначив Юрій Недашковський.

Він наголосив, що «висока відповідальності за результат своєї праці, якій ми — випускники Одеської політехніки навчились від своїх наставників — викладачів, створює можливість для професійної спадкоємності в українській енергетичній галузі. Ми віримо, що талановита студентська молодь, яка здобуває непросту професію атомника у стінах університету, збереже ці традиції і досягне нових вершин професіоналізму, працюючи в підрозділах НАЕК «Енергоатом».

Під час візиту, президент Енергоатома ознайомився з навчальними програмами та лабораторним обладнанням ОНПУ, частину якого навчальному закладу передали підрозділи НАЕК «Енергоатом», адже Університет є базовим навчальним закладом з підготовки персоналу АЕС.

Зазначимо, ядерна енергетика є наукоємною галузь, тому Енергоатом багато років співпрацює із закладами вищої освіти, у тому числі і з питань підготовки кадрів. За результатами партнерської перевірки  ВАО АЕС, що проходила у 2015 році, досвід Енергоатома щодо взаємодії з вищими навчальними закладами в питаннях підготовки кадрів визнаний «унікальним і позитивним».

В Компанії розроблено комплекс заходів, орієнтованих на студентів і випускників вишів і спрямований на формування у них пріоритетних професійно-технічних навичок і компетенцій, а також особистісних і ділових якостей.

У квітні 2009 року Компанія уклала договір про співпрацю з Одеським національним політехнічним університетом. Співпраця полягає в:

  • підготовці бакалаврів і магістрів по затребуваним для АЕС спеціальностям
  • наданні підприємством бази для проходження студентами виробничої і переддипломної практики
  • участі фахівців підприємства у навчальному процесі шляхом читання лекцій для студентів і викладачів
  • участі представників підприємства в роботі державних екзаменаційних комісій по захисту студентами дипломних проектів
  • проведенні спільних нарад, круглих столів, проектів
  • передачі до вишів відпрацьованого обладнання АЕС у навчальних цілях.

У 2012 році засновано премію ДП «НАЕК «Енергоатом» «Кращий викладач року», яка присвоюється за підсумками педагогічної діяльності викладачам ЗВО, серед яких є і Одеський національний політехнічний університет. З 2012 по 2017 роки премії «Кращий викладач року» отримали 22 викладачі вишів.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію