Діяльність

18.05.2018

Студенти КПІ відвідали Аварійно-технічний центр Енергоатома

Студенти КПІ відвідали Аварійно-технічний центр Енергоатома

Студенти та викладачі Теплоенергетичного факультету НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» під час екскурсії ознайомились з роботою відокремленого підрозділу «Аварійно-технічний центр» (АТЦ) НАЕК «Енергоатом». 16 травня АТЦ відвідали 35 студентів разом з викладачами та адміністрацією теплоенергетичного факультету. Екскурсію для них організував центр зовнішніх інформаційних комунікацій Енергоатома разом з керівництвом ВП АТЦ.

Заступник головного інженера аварійно-технічного центру Анатолій Долотов провів для екскурсантів лекцію про особливості та специфіку роботи АТЦ і розповів, яким чином на підприємствах атомної енергетики забезпечується постійна готовність до швидких та ефективних протиаварійних дій. Відвідувачі також дізнались про структуру Центру, про технології, робототехнічні пристрої та спеціальну техніку, які використовує АТЦ.

Студенти та викладачі безпосередньо ознайомились та оглянули технічні засоби та обладнання, які мають використовуватися під час аварійних та інженерних робіт. Впродовж оглядової екскурсії представникам КПІ було продемонстровано пересувний пункт радіаційної розвідки зі спеціальним обладнанням, спектрометр випромінювання, пересувний пункт індивідуального дозиметричного контролю, службовий вертоліт, робототехнічний та телевізійний комплекси, дільницю електроніки та метрології, комплекти аварійного обладнання та обладнання водолазної служби.

Після екскурсії заступник декана Теплоенергетичного факультету Вадим Кондратюк висловив подяку Компанії від імені студентів і адміністрації факультету за проведену екскурсію і зазначив, що такі просвітницькі заходи є дуже корисними для майбутніх фахівців. «Під час таких заходів для студентів узгоджується теорія і практика, – зауважив Вадим Кондратюк, – Адже лише з теоретичних занять не можна отримати ті знання, які студенти отримують під час таких екскурсій, де вони можуть на власні очі побачити, яким є обладнання, що використовується під час аварійних ситуацій. І безумовно я за те, щоб Енергоатом сприяв нам у проведенні таких екскурсій, у тому числі й на АЕС, де студенти можуть ознайомитись з реальним енергетичним обладнанням. Це допоможе їм не лише успішно виконувати курсові та розрахункові роботи, але й готувати магістерські дисертації, наукові роботи та мати в подальшому зацікавленість розвиватись як науковцям і навіть брати участь у розробці енергетичного обладнання».

Довідка.  НАЕК «Енергоатом» підтримує тісну співпрацю з профільними вищими навчальними закладами, до яких належить НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Така співпраця має на меті перш за все підготовку кваліфікованих кадрів для атомної енергетики та мотивацію зацікавленої молоді до роботи в галузі.

В рамках цієї роботи Енергоатом надає профільним вишам України можливість організовувати проходження студентської практики та екскурсій з ознайомчими цілями на виробничих об’єктах Компанії, залучає студентів до участі у просвітницьких проектах. Завдяки такому співробітництву вдається забезпечити органічну єдність у системі безперервної підготовки фахівців, поєднати фундаментальні науково-теоретичні знання з практичним досвідом та прищепити майбутнім атомникам прихильність пріоритету безпеки і високим стандартам атомної енергетики.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію