Діяльність

24.04.2018

На ЮУАЕС завершено цикл занять з профорієнтації для старшокласників

Управління інформації та громадських зв’язків спільно з управлінням кадрів   ВП «Южно-Українська АЕС» завершили щорічний цикл профорієнтаційних занять для старшокласників. Загалом протягом 2017-2018 навчального року їх відвідали 1146 учнів з 18 шкіл 30-кілометрової зони атомної станції - майбутні випускники загальноосвітніх шкіл Арбузинського, Вознесенського, Доманівського районів, міст Южноукраїнськ і Вознесенськ.

Атомна енергетика - одна з ключових галузей України. Безпечну роботу АЕС забезпечують представники багатьох технічних спеціальностей. Рівень їх знань і кваліфікація мають бути дуже високими, оскільки вони обслуговують складне обладнання. На  профорієнтаційних заняттях старшокласники ознайомилися зі списком спеціальностей, затребуваних в атомній галузі, переліками вищих навчальних закладів, де можна здобути професійну освіту, а також підприємств галузі, куди можна влаштуватися на роботу після успішного закінчення вишу. Окремо йшла мова про тристоронні договори цільової підготовки молодих фахівців для Южно-Української АЕС. Укладання такої угоди та подальше дотримання її умов забезпечує молодим людям гарантоване працевлаштування у ВП ЮУАЕС.

«За останні 5 років на підприємство прийнято 107 молодих фахівців, які отримали професію в рамках тристороннього договору цільової підготовки «АЕС-виш-студент» - повідомила провідний інженер управління кадрів ВП ЮУАЕС Алла Мосяєва. – Підготовка висококваліфікованого персоналу для атомних станцій - серед пріоритетних завдань галузі. Роботі з молоддю присвячено один з розділів колективного договору компанії «Енергоатом». 

Масштабна та планомірна діяльність з професійної орієнтації старшокласників населених пунктів зони спостереження ЮУАЕС  ведеться вже 5 років. Під час візиту на Южно-Український енергокомплекс молоді люди дізнаються і про унікальність підприємства, яке вони відвідують. Від інших вітчизняних АЕС воно відрізняється тим, що до його складу входить каскад ГЕС-ГАЕС. Разом з представниками традиційних «атомних» спеціальностей тут працюють і спеціалісти-гідроенергетики. Учасники профорієнтаційних занять мали змогу ознайомитися з роботою всіх трьох складових ВП ЮУАЕС: екскурсії включали огляд Олександрівської ГЕС і Ташлицької ГАЕС, а також відвідування повномасштабного тренажера Южно-Української АЕС. У інформаційному центрі атомної станції за допомогою спеціальних макетів фахівці управління інформації та громадських зв’язків демонстрували майбутнім абітурієнтам принципи роботи основного обладнання підприємства.

 
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію