Діяльність

10.04.2018

Випускний у «Ядерній школі РАЕС»

Більш як півроку на Рівненській АЕС з ініціативи генерального директора Павла Павлишина та за підтримки Українського ядерного товариства (УкрЯТ) реалізовувався молодіжній освітній проект «Ядерна школа РАЕС» за участю учнів навчальних закладів міста-супутника.

«Ядерна школа РАЕС» – унікальний проект, який проводиться вперше в Україні та є новим серед вітчизняних АЕС. Його головна мета – популяризація атомної енергетики, формування потенційного кадрового резерву Рівненської АЕС та підтримка її позитивного іміджу. Проект є своєрідною платформою для підготовки майбутніх енергетиків, ще зі шкільної парти.

Слухачами «Ядерної школи РАЕС» стали одинадцятикласники загальноосвітніх закладів м. Вараш та учні професійно-технічного училища РАЕС. Впродовж двох семестрів учасники прослухали лекції від провідних фахівців-енергетиків, дізнались про особливості роботи персоналу та обладнання, побачили на власні очі як працюють виробничі підрозділи та зрозуміли принцип функціонування РАЕС. Пізнавальним для школярів стало також спілкування зі студентами профільних вузів та молодими спеціалістами електростанції. Під час циклу практичних лекцій з елементами ділових ігор учнів вчили виявляти і формувати управлінські навички, навчали психосоціальним компетентностям та навичкам командної роботи. В рамках проекту молодь побувала в інформаційному та навчально-тренувальному центрах, на відкритих розподільчих пристроях ВРП 110/330 кВ та ВРП 750 кВ, центральному пості контролю АСКРО та інших промислових об’єктах Рівненської АЕС. Захоплюючим для школярів було одноденне ознайомче стажування на робочих місцях атомників. Заключним етапом і родзинкою програми навчання стали ознайомча екскурсія до найвеличнішої споруди РАЕС – усередину неробочої градирні та виняткова можливість побувати на покрівлі реакторного відділення енергоблоку.

Нагородження 22 випускників «Ядерної школи РАЕС» подарунками та сертифікатами за підписом генерального директора електростанції відбулося 5 квітня у Палаці культури РАЕС. Під час офіційного вручення директори загальноосвітніх закладів м. Вараш висловили щиру подяку адміністрації Рівненської АЕС та представникам УкрЯТ за якісну та ефективну профорієнтаційну роботу з молоддю та висловили сподівання щодо подальшої співпраці.

«Я дуже пишаюся своїм учнями, які взяли участь у такому грандіозному освітньому проекті. Впевнена, що на усіх випускників «Ядерної школи РАЕС» чекає гідне майбутнє! Вже багато інших моїх учнів цікавляться цим проектом, висловлюючи сподівання, взяти участь в ньому у наступному навчальному році, тож ми щиро сподіваємось на продовження», - відзначила директор Вараської гімназії Надія Горбачик.

В ході заходу начальник управління освіти виконавчого комітету Вараської міської ради Олена Корень вручила генеральному директору РАЕС Павлу Павлишину та голові УкрЯТ на РАЕС Дмитрію Галкіну дипломи-подяки за плідну співпрацю, спрямовану на формування усвідомленого визначення професійних вподобань і майбутньої професійної направленості учнівської молоді міста-супутника. «Цілком розділяю думку директорів – заслуговує поваги те, що колектив РАЕС та члени УкрЯТ сприяють всебічному розвитку наших учнів, розширення їх кругозору щодо вибору професії за потребами сучасного ринку праці. Бачимо, цей проект, а також інші профорієнтаційні заходи підприємства надзвичайно цікаві та корисні для школярів, які допоможуть їм професійно визначитися, а на основі цього – побудувати своє майбутнє», - підкреслила О. Корень.

За словами Дмитрія Галкіна, дипломи випускників «Ядерної школи РАЕС» це відмінний плюс при подальшому працевлаштуванні на АЕС. «Успішна реалізація проекту доводить, що ми на вірному шляху. Планується, що у наступному навчальному році проект відтвориться у новому форматі. Слухачами Школи зможуть стати хлопці та дівчата – учні 9-10 класів загальноосвітніх навчальних закладів міста-супутника електростанції, а також молодь Маневицького та Володимирецького районів. Для учасників з інших населених пунктів зони спостереження РАЕС буде створений спеціальний графік, щоб процес навчання проходив максимально комфортно та ефективно», - наголосив голова УкрЯТ на РАЕС.

В свою чергу, заступник гендиректора РАЕС з персоналу Ігор Вітковський запевнив, що усі пропозиції випускників «Ядерної школи РАЕС», а також керівників їхніх навчальних закладів обов’язково будуть розглянуті під час формування навчальної програми для «ІІ Ядерної школи РАЕС», що стартуватиме вже восени цього року.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію