Діяльність

02.03.2018

Южно-українські атомники допомагають школярам у виборі професії

Фахівці управління інформації та громадських зв'язків ВП ЮУАЕС продовжують роботу з профорієнтації старшокласників зони спостереження атомної станції. Черговими гостями інформаційного центру енергокомплексу стали викладачі та учні Олександрівської і Агрономійської середніх шкіл Вознесенського та Арбузинського районів відповідно. Під час заходу для школярів було проведено екскурсію на оглядові майданчики Ташлицької ГАЕС і Олександрівської ГЕС, повномасштабний тренажер блочного щита управління ЮУАЕС, а також зачитано лекцію, на якій за допомогою макетів майбутнім абітурієнтам продемонстрували принципи роботи основного обладнання атомної станції.

Кожен з учнів рано чи пізно стає перед проблемою вибору своєї подальшої професії, і як підійти до усвідомленого рішення далеко не всі собі уявляють. На етапі формування готовності до професійного самовизначення дуже важливою є своєчасна підказка вчителів, викладачів вишів і батьків. Южно-українські атомники також роблять свій внесок у вибір школярами майбутнього професійного шляху, оскільки зацікавлені в грамотних і активних молодих кадрах. Саме з цією метою й здійснюється робота з профорієнтації у ВП ЮУАЕС.

Викладач інформатики загальноосвітньої школи смт Олександрівка Анна Павлова вважає, що працювати на атомній електростанції престижно: «Я завжди раджу своїм учням вивчати ці спеціальності, щоб працевлаштуватися на АЕС. І таких прикладів чимало - тут працює багато мешканців Олександрівки». Колега Анни Іванівни вчитель фізики Наталя Катаненко підкреслює, що випускники їхньої школи успішно опановують технічні спеціальності в Одеському та Київському політехах, аби в майбутньому працювати на АЕС.

Поки що учні 9 і 10 класів лише вибирають свій професійний шлях, на Южно-Український енергокомплекс вони приїжджають за новими знаннями та емоціями. Десятикласниця Олександрівської середньої школи Анастасія Дьяченко каже, що її особливо зацікавила будова атомного блока, а дев'ятикласника Олега Вдовицю - як АЕС виробляє електроенергію. «Як працює Олександрівська ГЕС, я знаю, оскільки дід мені не раз розповідав про її будівництво та призначення. Та й живу я недалеко від неї. А от про Ташлицьку ГАЕС і Южно-Українську АЕС я не знав нічого. На уроках фізики, ми, звичайно ж, вивчали всі процеси, проте детальніше дізнався сьогодні», - розповідає він. Що ж до вибору майбутньої професії, то над цим Олег поки розмірковує: «Я ще не визначився. На  заняттях з профорієнтації почув, які фахівці потрібні на атомній станції. Можливо, я врахую це в планах на майбутнє».


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію