Діяльність

05.12.2017

На ЮУАЕС стартував новий цикл профорієнтаційних занять для старшокласників

На ЮУАЕС стартував новий цикл занять з профорієнтації для учнів 10 класів загальноосвітніх шкіл населених пунктів, що входять до зони спостереження атомної станції. Перший захід, організований для старшокласників вознесенського ліцею «Інсайт», пройшов 1 грудня. Курс занять передбачає цікаві лекції та екскурсії об'єктами Южно-Українського енергокомплексу.

Інформацію про те, в яких вищих навчальних закладах можна опанувати затребувану в атомній галузі спеціальність надала представник управління кадрів ВП ЮУАЕС. Зокрема, школярі ознайомилися з переліком вишів, де можна отримати профільну освіту за тристороннім договором «АЕС-виш-студент», що дозволяє після успішного закінчення навчання гарантовано отримати роботу на Южно-Українському енергокомплексі. Починаючи з 2014 року такі договори укладаються з Одеським національним політехнічним університетом, Вінницьким національним технічним університетом, Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут ім. І.Сікорського», Національним університетом «Львівська політехніка» та Державним вищим навчальним закладом «Український державний хіміко-технологічний університет». 2016 року до цього списку додалися ще два українські виші - Київський національний університет ім. Т.Шевченка та Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут».

Під час лекцій старшокласникам також розповіли, як врахувати особисті якості, аби не помилитися у виборі життєвого шляху, про професії, затребувані у ВП ЮУАЕС, а також надали багато іншої цікавої та корисної інформації.

У рамках екскурсії об'єктами енергокомплексу вознесенські ліцеїсти відвідали оглядові майданчики Ташлицької ГАЕС і Олександрівської ГЕС, а також повномасштабний тренажер блочного щита управління ЮУАЕС. У інформаційному центрі атомної станції за допомогою спеціальних макетів фахівці управління інформації та зв'язків з громадськістю продемонстрували майбутнім абітурієнтам принципи роботи основного обладнання підприємства.

Масштабна та планомірна діяльність з професійної орієнтації старшокласників населених пунктів зони спостереження ЮУАЕС стартувала 2013-2014 роках. 2015-го ця робота поновилася та продовжилася. 2017-2018 навчального року заняття відвідають 40 груп (800 учнів 30-кілометрової зони атомної станції) - майбутні випускники загальноосвітніх шкіл Арбузинського, Братського, Вознесенського, Доманівського, Первомайського районів, міст Южноукраїнськ і Вознесенськ.

Після закінчення циклу занять з профорієнтації охочі зможуть взяти участь у конкурсі рефератів на «атомну» тематику. Нинішнього навчального року організатори заходу планують розширити географію конкурсу, учасниками якого традиційно є лише старшокласники южноукраїнських шкіл, гімназії та ліцею. «Маємо намір запросити до участі в конкурсі і майбутніх випускників міста Вознесенськ, - ділиться планами представник управління інформації та громадських зв'язків ВП ЮУАЕС Влада Тішкова. - Вважаю, що вознесенські школярі зможуть створити гідну конкуренцію южноукраїнським».

 

Довідка. Южно-Українська АЕС – розташована на берегах Південного Бугу в місті Южноукраїнськ Миколаївської області і є відокремленим підрозділом ДП НАЕК «Енергоатом». Входить до складу Южно-Українського енергетичного комплексу.

До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки ВВЕР-1000 сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати загальною електричною потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3).


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію