Діяльність

10.11.2017

В інформцентрі ЮУАЕС відбулося перше заняття у рамках нового проекту «Nuclear Еducation»

В інформаційному центрі «Імпульс» Южно-Українського енергокомплексу 8 листопада відбулося перше заняття в рамках нового проекту для старшокласників «Nuclear Еducation».

Він започаткований для учнів 9-11 класів загальноосвітніх шкіл, гімназії та машинобудівного ліцею м. Южноукраїнська та має на меті підвищення обізнаності школярів і молоді в питаннях використання ядерної енергії, а також сприяння підвищенню ефективності профорієнтаційної роботи.

Перше заняття відвідали більше 30 южноукраїнських старшокласників. «Сьогодні прийшло навіть більше дітей, ніж було на попередній зустрічі два тижні тому, - діляться організаторки проекту фахівці сектора роботи з молоддю та школярами управління інформації та громадських зв’язків (УІГЗ) ВП ЮУАЕС Олена Болотських та Світлана Дідик. – З одного боку це приємно, бо означає, що ми зацікавили старшокласників своїм проектом уже на старті. Але це накладає й певну відповідальність, бо цікавими мають бути всі заняття і всі етапи проекту. Тільки за такої умови до фінішу прийдуть усі, хто брав участь на старті».

8 листопада школярі дізналися про багату історію краю, де вони народилися, та де збудований і ефективно функціонує унікальний для України енергетичний комплекс у складі АЕС, ГЕС і ГАЕС. З цікавістю молодь слухала про зміни проекту об’єкта, перебіг його будівництва, нинішній стан справ та перспективи розвитку. Не менш цікавою була для старшокласників і інформація про стан довкілля в їх рідному Южноукраїнську та на проммайданчику атомної станції. Зміни клімату, глобальне потепління, вплив на навколишнє середовище різних видів енергогенерації – про це також йшла мова на зустрічі.

«Найперше, що ми сказали дітям: ми не прагнемо вас у чомусь переконати», - наголошують організатори. – Ми надаємо вам вичерпну інформацію. Висновки ж робіть самі». А робити ці висновки учасники проекту матимуть змогу не лише на базі почутого чи показаного в демонстраційній залі інформцентру, а й побаченого на власні очі. У програмі  «Nuclear Еducation» - відвідини метеостанції АЕС, екологохімічної лабораторії підприємства, очисних споруд, повномасштабного тренажера навчально-тренувального центру, будівельного майданчика бризкальних басейнів. Уже сьогодні дітям запропонували готувати питання, які їх цікавлять, та пообіцяли дати на них повну та зрозумілу відповідь.

Саме розширеним переліком об’єктів та практичними заняттями відрізняється проект «Nuclear Еducation» від свого попередника – щорічних циклів факультативних занять на теми ядерної енергетики, що більше 20 років організовувались фахівцями УІГЗ для старших школярів міста атомників.

А заключним етапом нового проекту стане інтелектуальний турнір «Розберемо на атоми», де  старшокласники зможуть продемонструвати всі набуті знання та досвід. На учасників та переможців турніру очікують грошові премії та подарунки. Найактивнішим з них допоможуть підготувати дослідницькі проекти з метою подальшої участі у Всеукраїнському конкурсі рефератів «Ядерна енергетика та світ».

 

Довідка. Южно-Український енергетичний комплекс розташований на півдні України в Миколаївській області. До його складу входять Южно-Українська атомна станція (три атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська гідростанція на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 9,8 МВт) і високоманеврена Ташлицька гідроакумулююча станція (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною робочою потужністю в генераторному режимі 330 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3). Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2007 року «Про затвердження проекту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС» визначено введення в експлуатацію шести гідроагрегатів ТГАЕС загальною потужністю 906 МВт.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію