Діяльність

Утримання соціальної інфраструктури

Метою соціальної політики ДП «НАЕК «Енергоатом» є сприяння надійній експлуатації атомних електростанцій шляхом створення  для кожного працівника Компанії комфортних умов проживання у місті-супутнику АЕС, включаючи як доступ до користування послугами, що надаються об’єктами соціальної інфраструктури Компанії так і користування повною мірою пільгами та гарантіями за Колективним договором.

Відповідно до Колективного договору ДП «НАЕК «Енергоатом» представник власника зобов’язаний забезпечувати утримання та розвиток об’єктів соціальної інфраструктури у містах-супутниках АЕС, що знаходяться на балансі відокремлених підрозділів Компанії.

Ще 15 років тому майже всі об’єкти соціальної інфраструктури міст-супутників АЕС, знаходились на балансі атомних станцій. Однак, протягом 1999–2014 років відповідно до Закону України «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності» від 03.03.1998 № 147/98 було проведено роботу з передачі значної кількості об’єктів соціальної інфраструктури з балансу ВП АЕС у комунальну власність територіальних громад міст-супутників.

На сьогоднішній день відповідно до затвердженого Колективним договором  ДП «НАЕК «Енергоатом» Переліку об’єктів соціальної інфраструктури, на балансі Компанії знаходиться більше двох десятків об’єктів.

Щорічно на утримання об’єктів соціальної інфраструктури, що знаходяться на балансі ВП АЕС, плануються кошти в рамках кошторису витрат на соціальний розвиток.

На основі аналізу послуг які надаються на об’єктах соцінфраструктури в містах-супутниках АЕС розпорядженням по Компанії було затверджено Перелік платних послуг, згідно з яким ВП АЕС встановили тарифи на частину послуг з метою часткового відшкодування витрат на діяльність об’єктів соціальної сфери.

Відокремлені підрозділи тепер можуть частково компенсувати витрати на утримання соціальних об’єктів та залучати кошти на оновлення культурно-спортивної бази з метою більш якісного обслуговування персоналу атомних станцій та населення міст-супутників.

Таким чином, сьогодні ДП «НАЕК «Енергоатом» продовжує утримання об’єктів житлово-комунального господарства та соцкультпобуту, які перебувають на балансі його відокремлених підрозділів. Це один з визначальних факторів, який створює у наших містах-супутниках середовище, необхідне для всебічного гармонійного розвитку його мешканців, їхніх дітей, для задоволення культурних та соціальних потреб атомників та їхніх сімей на належному рівні.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію